Луцьких депутатів закликають забезпечити утилізацію ртутновмісних приладів

Громадськість Луцька звернулася до депутатів міської ради з проханням ужити заходів, щоб запобігти катастрофі, яку можуть спричинити використані прилади з ртуттю

Громадськість Луцька звернулася до депутатів міської ради з проханням ужити заходів, щоб запобігти катастрофі, яку можуть спричинити використані прилади з ртуттю. Це питання ініціювали виконавці проекту “Місто без ртуті”, що став одним із переможців конкурсу “Мікрогрантова підтримка адвокаційних громадських ініціатив у м. Луцьку”, який проводила Асоціація підтримки та розвитку ОСББ й ОСН за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Депутатів просять створити мережу пунктів прийому цих приладів і зобов’язати магазини, які їх продають, приймати використані лампи та батарейки для подальшої утилізації без пред’явлення фіскального чеку.

На розгляд депутатів також надали низку пропозицій щодо того, як можна налагодити ефективний механізм збирання люмінесцентних ламп і пальчикових батарейок і як забезпечити економічну складову цього процесу, тобто створити такі умови, щоби бізнесу було вигідно брати участь у збиранні ртутновмісних приладів.

На законодавчому рівні питання утилізації ртутновмісних відходів також досі не врегульовано. Луцькі активісти готують звернення до депутатів Верховної Ради щодо внесення змін до законодавства України, які допоможуть створити дієвий механізм утилізації небезпечних відходів.

За даними екологів, обсяги твердих побутових відходів щодня збільшуються на 4 мільйони кубометрів. В Україні таких відходів близько 60 мільйонів кубометрів. Люди самі створюють для себе “ртутну могилу”, але в них немає іншого виходу, оскільки викинути використані ртутновмісні прилади, крім смітника, більше нікуди.

У деяких містах уже діють пункти прийому ртутновмісних приладів (Хмельницький, Тернопіль, Кам’янець-Подільський), проте переробляти їх практично ніде: в Україні є тільки один завод, який має потужності для переробки батарейок – Львівське державне підприємство “Аргентум”. У Європі аналогічні заводи є в Німеччині та Франції.

Асоціація підтримки та розвитку ОСББ й ОСН
Людмила Вільчинська
(0332) 2000 32
l.vilchynska@gmail.com

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування”  – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: