У Луцьку презентували найкращі практики застосування інструментів місцевої демократії

Днями Волинський ресурсний центр розвитку місцевої демократії – один з тринадцяти таких центрів по всій Україні – представив успішні кейси своєї роботи. Презентація звіту Волинського ресурсного центру

Реформа децентралізації – це не просто передача певних повноважень з боку держави на рівень органів місцевого самоврядування. Ключове завдання реформи – надати інструменти членам територіальних громад для того, щоб вони могли бути максимально залучені до вирішення питань місцевого значення.

Саме тому від 2011 року Міжнародній фонд «Відродження» підтримує ініціативи, спрямовані на зміцнення наявних та створення нових регіональних ресурсних центрів для розвитку самоорганізації населення та інших форм місцевої демократії. Їхня місія – посилити спроможність та створити можливості використання членами територіальних громад областей,  міст, сіл та селищ інструментів прямої демократії на місцевому рівні, як необхідної складової децентралізації.

Днями Волинський ресурсний центр розвитку місцевої демократії – один з тринадцяти таких центрів по всій Україні – представив успішні кейси своєї роботи. Презентація звіту Волинського ресурсного центру

Зокрема, їм вдалося досягти успіхів у просуванні таких інструментів місцевої демократії:

  1. У місті Рожище відновити роботу над текстом Статуту територіальної громади; наразі документ вже створений та проходить стадію громадських обговорень.
  2. Спонукати рожищан до місцевої ініціативи –  впровадити у місті систему електронних петицій; рішення підтримали депутати місцевої ради, і тепер містяни можуть подавати звернення, не виходячи з дому.
  3. У місті Ківерці домогтися створення робочої групи щодо напрацювання Статуту територіальної громади.
  4. У Ківерцях застосувати механізм місцевої ініціативи щодо прозорості діяльності комунальних підприємств міста; відтепер відомості та звіти ківерцівських комунальних підприємств можна знайти на сайті ради.
  5. Розробити та подати проекти рішень у формі місцевої ініціативи «Про сприяння членам територіальної громади у реалізації ними  інструментів громадської участі» на розгляд Луцької міськради.
  6. У Зимненській, Велицькій та Голобській об’єднаних громадах активно розпочати процес створення органів самоорганізації населення.
  7. У Ковелі громадяни подали на розгляд міськради звернення у формі місцевої ініціативи щодо запровадження у місті конкурсу на визначення кращих громадських ініціатив, за прикладом міста Луцька; наразі процес впровадження місцевої ініціативи триває.
  8. Надати експертний супровід жителям Велицької громади, які мають конфлікт із місцевими мисливцями. Останні почали підгодовувати диких свиней біля городів селян, а тварини в свою почали псувати урожай. Центр консультує селян та надає допомогу щодо формування звернень, аби влада втрутилася і вирішила проблеми громади.

«Ми спостерігаємо, що за цей рік рівень використання інструментів місцевої демократії суттєво підвищився. Досвід показує, що люди бажають розвивати свою громаду. Цікаво, що найактивнішими не завжди є депутати, обрані цією громадою, а мешканці. Наше ж завдання їм активно розповідати про всі можливі законні способи управління своєю громадою. Бо ніхто за них цього не зробить. Люди повинні навчитися самі упорядковувати свій дім, якщо хочуть жити у комфортній, організованій та багатій громаді», – підсумувала  Ірина Гайдучик, голова Волинського ресурсного центру розвитку місцевої демократії.

Захід відбувався в рамках реалізації проекту «Волинь – територія розвитку місцевої демократії», що реалізується Асоціацією підтримки та розвитку ОСББ та ОСН за підтримки програмної ініціативи «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження».

 

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: