Луцьк чекає пряма демократія

У Статут Луцька хочуть внести зміни, які забезпечать громаді результативні та чітко прописані правила впливу на процес формування та реалізації місцевої політики. Це обговорювали 19 січня 2016 року за круглим столом у Луцькій міській раді.

У Статут Луцька хочуть внести зміни, які забезпечать громаді результативні та чітко прописані правила впливу на процес формування та реалізації місцевої політики. Це обговорювали 19 січня 2016 року за круглим столом у Луцькій міській раді.

Ірина Гайдучик, керівник Ресурсного центру розвитку локальної демократії  розповіла, що Статут міста прийняли у 2007 році. З того часу відбулося багато змін у свідомості людей та у їх активності. Саме тому правила і процедури взаємодії влади та громади мають бути переосмислені, переглянуті та уточнені: «Потрібно взаємодіяти з населенням. При цьому регламентація чітких норм і процедур – це обов’язкова умова. Кожне право члена територіальної громади має супроводжуватись обов’язком представника органу місцевого самоврядування, і навпаки», – каже Ірина.

Під час обговорення були пропозиції внести зміни щодо зменшення кількості підписів для проведення громадських слухань – від 500 до 100. Окрім цього йшлося про електронні петиції, як ще один інструмент для діалогу з громадою.

Однак члени круглого столу зауважили, що електронні петиції більше схожі на листування з владою, а не діалог. Тим більше, результати розглянутих звернень не публікуються у ЗМІ. Тобто люди не бачать результатів виконання петицій і, відповідно, як вони можуть впливати на вирішення певних питань.

Анатолій Пархом’юк, директор Офісу реформ у Волинській області зауважив на тому, що потрібно вносити зміни у ті пункти Статуту, які стосуються інформування і залучення громади до вирішення локальних проблем. Щоправда, локальна проблема цікава лише для конкретної вулиці, будинку. Й подекуди проблеми однієї вулиці, не надто цікаві для мешканців іншої.

За підсумками круглого столу було прийняте рішення створити робочу групу, яка напрацьовуватиме  відповідні зміни, які регламентуватимуть використання інструментів прямої демократії у Луцьку. До робочої групи залучать представників громадськості, депутатів та представників органів місцевого самоврядування.

Волинський ресурсний центр розвитку локальної демократії діє за підтримки Програмної ініціативи «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: