Луганський регіональний ярмарок “Креативності та інновацій” дав поштовх новому баченню взаємодії євроклубів Луганської, Донецької, Запорізької та Черкаської областей

 22-23 травня 2009 року на базі Луганського Центру Європейської Інформації (ЦЄІ) пройшов Луганський регіональний ярмарок "Креативності та інновацій", метою якого стало сприяння створенню спільного комунікаційного простору для громадських та шкільних євроклубів, а також популяризація досвіду роботи євроклубів для широкого кола громадськості в рамках діяльності Луганського ЦЄІ. Проведення заходу стало можливим завдяки згуртованій роботі команди ГО "Агентство Стійкого Розвитку Луганського Регіону" (АСР), методичній та фінансовій підтримці ВГО "Українська асоціація європейських студій" та представництва Європейської Комісії в Україні. На регіональному рівні партнерами заходу виступили Головне управління освіти та науки Луганської ОДА, КЗ "Луганський методичний центр", Проект ООН "Місцевий розвиток орієнтований на громади", Луганське регіональне представництво Українського Фонду Соціальних Інвестицій, Європейська програма Міжнародного фонду "Відродження" (МФВ).

22-23 травня 2009 року на базі Луганського Центру Європейської Інформації (ЦЄІ) пройшов Луганський регіональний ярмарок “Креативності та інновацій”, метою якого стало сприяння створенню спільного комунікаційного простору для громадських та шкільних євроклубів, а також популяризація досвіду роботи євроклубів для широкого кола громадськості в рамках діяльності Луганського ЦЄІ.

Проведення заходу стало можливим завдяки згуртованій роботі команди ГО “Агентство Стійкого Розвитку Луганського Регіону” (АСР), методичній та фінансовій підтримці ВГО “Українська асоціація європейських студій” та представництва Європейської Комісії в Україні. На регіональному рівні партнерами заходу виступили Головне управління освіти та науки Луганської ОДА, КЗ “Луганський методичний центр”, Проект ООН “Місцевий розвиток орієнтований на громади”, Луганське регіональне представництво Українського Фонду Соціальних Інвестицій, Європейська програма Міжнародного фонду “Відродження” (МФВ).

 Близько 90 учасників ярмарку презентували шкільні та студентські євроклуби м. Луганська, Луганської області (мм. Антрацит, Алчевськ,  Ровеньки, Сватове, Северодонецьк, Кремінна, Лисичанськ, с. Просторе Білокуракинського району), Донецька, Кривого Рогу, Черкас, Горлівки.

Під час інформаційної, презентаційної та тренінгової панелей ярмарку учасники заходу обмінялися досвідом, розповіли про свої досягнення та цікаву поточну діяльність, презентували найяскравіші моменти життя євроклубів та поділилися планами на майбутнє. Громадський театр проти корупції, Клуб дитячої дипломатії, факультативне вивчення 5-ох іноземних мов, перемоги у міжнародних конкурсах та проектах, участь в  Академії НАТО – далеко не весь перелік “родзинок” діяльності присутніх на ярмарку євроклубів. Євроклубівці також обмінювались думками щодо можливості розробки спільних проектів та ініціатив.

Завдяки експертним презентаціям представники шкільних та студентських євроклубів розширили свої знання щодо інноваційних підходів до залучення європейських коштів шкільними громадами (Ганна Борова,  координатор проекту ПРООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громади”; засновник ГО АСР, можливостей та перспектив європейського громадського простору (Ганна Дороженко, експерт ГО АСР), європейської освіти  засобами шкільних євроклубів (Галина Трякіна, керуюча ГО “Бізнес-клуб “Європейський вибір”), особливості діяльності Європейської програми МФВ та цікавих ініціатив, підтриманих програмою (Дарина Наконечна, координатор проектів Європейської програми МФВ).

Особливу зацікавленість учасників викликав тренінг “Креативність та інновації”, підготовлений та проведений Наталією Датченко та Артемом Корочинським (експертами ГО АСР), координаторами проекту “Центр Європейської Інформації”) на основі методичних розробок ВГО “Українська асоціація європейських студій”. Тренінг запам’ятався різноманітністю запропонованих навчальних форм та новими підходами до самого розуміння понять “творчості” та “інновацій.

За  словами євроклубівців-учасників ярмарку “Креативності та інновацій” (учнів та вчителів), захід пройшов вдало й отримані під час нього знання та досвід спонукатимуть не тільки до більш активної та якісної діяльності в рамках євроклубів, але й можуть використовуватись в учбовому процесі, професійній діяльності та повсякденному житті.

“Для мене є дуже цінним знайомство з представниками інших євроклубів та нові ідеї, які виникли під час тренінгу. Я хочу побажати організаторам проводити такі заходи частіше”,  — зазначили учасники заходу.

“Найцікавішими були неординарні завдання, методики, мозгові штурми. Сподобалось те, що всі брали активну участь”, — Максим Ординець, учень 10 — го класу

 “Після тренінгу я буду ширше  дивитись на світ, дуже сподобалась ідея розвитку власних творчих здібностей”, — Ольга Петрушка, учениця 11-го класу, лідер шкільного євроклубу 

За більш детальною інформацією звертайтеся до Наталії Датченко 80935809568

*****

Громадська організація “Агентство стійкого розвитку Луганського регіону”  це недержавна неприбуткова організація, яка була створена групою експертів працюючих тривалий час над поліпшенням ситуації в Луганській області. За час роботи експертами організації накопичений цінний досвід в області розвитку територій, реалізації державної регуляторної політики і підвищення ефективності ведення бізнесу, соціальної та євро інтеграційної політики.

Детальніше: www.open.lg.ua

Мережа Центрів європейської інформації на сьогодні об’єднує 23 Центри, які функціонують на базі обласних наукових універсальних бібліотек по всій Україні, а також пілотний ЦЄІ на базі бібліотеки вищого навчального закладу – Севастопольського національного технічного університету. Центри європейської інформації забезпечують доступ усіх бажаючих до інформаційних ресурсів та електронних баз даних матеріалів з тематики європейської інтеграції, а також проводять просвітницько-інформаційні заходи, спрямовані на популяризацію знань про європейську та євроатлантичну інтеграцію України.

Детальніше: http://eu.prostir.ua/in/39896.html

Дарина Наконечна, координатор проектів Європейської програми
тел: +380 (44) 461 9500 | факс: +380 (44) 486 0166
eлектронна пошта: nakonechna@irf.kiev.ua
офіс: м.Київ, Бехтерівський пров. 13а к. 5

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: