Сільська рада села Лощинівка отримала антипремію за «реально ганебний вчинок»

12 грудня Коаліція з протидії дискримінації назвала переможців антипремії «Дискримінатор року». Ними стали народний депутат Антон Геращенко, Верховна Рада України і сільрада села Лощинівка на Одещині. Оголошення результатів відбулося в Києві. За словами організаторів, усіх номінантів запросили, однак жоден із них на подію не з’явився.

12 грудня Коаліція з протидії дискримінації назвала переможців антипремії «Дискримінатор року». Ними стали народний депутат Антон Геращенко, Верховна Рада України і сільрада села Лощинівка на Одещині. Оголошення результатів відбулося в Києві. За словами організаторів, усіх номінантів запросили, однак жоден із них на подію не з’явився.

Сільська рада села Лощинівка отримала антипремію за «реально ганебний вчинок» – рішення примусово виселити ромську громаду із села.

Директор Ромської програмної ініціатив Міжнародного фонду «Відрождення» Ольга Жмурко прокементувала оголошення результатів антипремії: «Лощинівська сільрада, яка видала ганебне рішення про виселення ромів с території села, визнана дискримінатором року. Символічний диплом – відзнака антипремії – має нагадувати всім причетним до погромів і до його наслідків, що було зчинено самосуд, який носить характер етнічної чистки і суперечить всім цінностям, на основі яких ми прагнемо будувати нову Україну.

Цю премію цілком “гідні” розділити й інші представники місцевої й обласної влади, які досі публічно не визнали  факт дискримінації й насилля по відношенню до людей за етнічною ознакою, вперто називаючи трагедію “соціальним вибухом, на який не було ресурсів реагувати”, “прикрим випадком” і “легендою ЗМІ”.  

Ми хочемо нагадати, що завдання влади полягає в тому, щоб дивитися в майбутнє, а не лише “гасити пожежі”. Саме тому заради безпеки в громадах  й спокійного співжиття мають робитися кроки по відношенню до тих груп, які за різних обставин виключені з соціальних процесів. Щодо ромської національної меншини, зважаючи на потреби й специфіку, в державі вже прийнято Стратегію соціального захисту й інтеграції в українське суспільство, і якби вона реалізовувалася належним чином, лощинівської трагедії й інших випадків проявів агресії й насилля по відношенню до ромів могло б не статися. 

Ті громадяни нашої країни, які не хочуть поповнити ряди дискримінаторів, мають назавжди засвоїти, що підтримка стереотипів й упереджень проти людей за будь-якими захищеними ознаками є недопустимими й наслідком їх можуть бути такі події як сталися в Лощинівці. 

Три місяці поспіль  правозахисники й ромські юристи продовжують складну справу захисту й відновлення прав людей, які стали жертвами погромів. Нажаль, жодні обіцянки надати тимчасове житло потерпілим родинам не призвели до конкретного результату. 7 родин з дітьми досі не влаштовані.

Ми вдячні організаторам антипремії за те, що цією символічною відзнакою продовжують нагадувати суспільству й тим, хто безпосередньо причетний до погромів і їх наслідків в Лощинівці, недопустимість таких явищ в цивілізованому демократичному суспільстві. Ці злочини мають бути покарані, винні мають понести покарання, і не повторюватися в майбутньому. Це завдання не лише для правозахисників, але для кожного, хто розуміє цінність прав людини і їхню крихкість, коли про них забувають». 

Цього року боротьба за звання головних «дискримінаторів» точилася поміж 15-ма номінантами. Отже, в номінації «Найбільш небезпечна законодавча ініціатива» антипремію отримує Верховна Рада України,яка вилучила із Законопроекту про запобігання домашньому насильству понять «гендер» і «сексуальна орієнтація», як «неприйнятних для України».

Антон Геращенко, народний депутат України, переміг в номінації «Язик мій – ворог мій». В інтерв’ю виданню Корреспондент.net він запропонував Надії Савченко «йти заміж і народжувати, а не займатися політикою».

Спеціальну відзнаку «Дискримінаційна реклама» отримала мережа ресторанів «Якіторія» за створення та розповсюдження сексистської, дискримінаційної рекламної кампанії «Фестиваль японських пельменів гньозда».

Організатори церемонії оголошення лауреатів Антипремії «Дискримінатор року – 2016» – ГО Центр «Соціальна дія» у співпраці з Коаліцією з протидії дискримінації в Україні та Кампанією проти дискримінації за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Коаліція з протидії дискримінації в Україні є всеукраїнською недержавною громадською правозахисною ініціативою, яка виникла у 2011 році і зараз об’єднує 50 організацій громадянського суспільства. Діяльність Коаліції спрямовано на реальне забезпечення в Україні принципу громадянської рівності для всіх людей, незалежно від певних соціальних чи індивідуальних ознак, які визнані в міжнародному, європейському та національному праві такими, що потребують захисту від дискримінації; розвиток, розширення та вдосконалення прав і свобод людини в Україні; протидію спробам необґрунтовано та несправедливо обмежити права певних категорій громадян; викорінення такого явища, як дискримінація, із суспільного життя.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: