Лише одна міськрада Хмельниччини надала доступ до генплану

На Хмельниччині лише одна міська рада забезпечила відкритий доступ до генплану

На Хмельниччині лише одна міська рада забезпечила відкритий доступ до генплану. Про це 17 квітня на презентації результатів моніторингу доступності генпланів розповіли представники ГО “Центр правового захисту”. Загальноукраїнський моніторинг координує ГО “Східноукраїнський центр громадських ініціатив” за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Координатор моніторингу у Хмельницькій області Андрій Мазур наголосив: “Генеральний план – це найважливіший документ, який відображає процес розвитку, планування, забудови й іншого використання території населеного пункту. Цей документ описує як поточний стан розвитку міста, так і план на найближчі 15-20 років. Громадяни мають право знати, у якому місті вони будуть жити в майбутньому. Саме тому цей документ бути доступним для широкого загалу”.

Генеральний план Славути єдиний в області, з якого було знято гриф обмеженого користування, завдяки чому весь документ перебуває у відкритому доступі. З його текстовою та графічною частинами можна ознайомитись у приміщенні управління архітектури міської ради. “Позитивну практику Славутської міської ради щодо відкриття доступу до містобудівної документації варто перейняти всім міським радам нашої області”, – сказав Андрій Мазур.

За словами Сергія Семенова, голови правління ГО “Центр правового захисту”, Шепетівка, Городок, Ізяслав, Деражня повідомили, що в них генпланів немає, а в Полонному він застарілий. Міські ради цих міст запевнили, що затвердять свої генплани до кінця року.

В Нетішині, Красилові, Старокостянтинові, Дунаївцях усі частини генеральних планів перебувають під грифом “Для службового користування” (ДСК). У Волочиську після надсилання інформаційних запитів на офіційному сайті міськради з’явилась інформація про зміну грифу секретності на проектних матеріалах із “Таємно” на “Для службового користування”. У відкритому доступі з’явився ескіз об’ємно-просторової композиції центра міста та схематичне креслення генплану. При цьому доступ до інших частин документу досі закрито.

У Хмельницькому та Кам’янці-Подільському для громадян відкрито лише розділ “Основні положення”, який містить основні проектні рішення генплану, техніко-економічні показники, схему основного креслення. Інші розділи генпланів, зокрема графічні матеріали, належать до інформації для службового користування.

З відповідями міських рад усіх областей України можна ознайомитися на сайті “Генплан – ключ до твого міста”

Контакти:
ГО “Східноукраїнський центр громадських ініціатив”
Аліна Бондар
099 932 36 73
bondar.alina21@gmail.com

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: