Лідери українських НУО ознайомилися з євроінтеграційними пріоритетами України

З 30 червня до 2 липня в місті Буча під Києвом проходила Школа європейської інтеграції для лідерів громадянського суспільства

З 30 червня до 2 липня в місті Буча під Києвом проходила Школа європейської інтеграції для лідерів громадянського суспільства. Її організували Інститут політичної освіти та Європейська програма Міжнародного фонду “Відродження”.

Учасниками першої сесії Школи були 30 представників 20 регіонів України – лідерів громадських організацій, що займаються правами підприємців і людей із обмеженими можливостями (інвалідів), захистом навколишнього середовища, освітою, місцевою демократією та регіональним розвитком.

Учасників ознайомили з зобов’язаннями, які взяла на себе Україна у процесі європейської інтеграції, зокрема пріоритетами Порядку денного асоціації (ПДА) Україна-ЄС. Під час практичної роботи активісти, об’єднані в тематичні групи, проаналізували оцінки виконання ПДА з боку Європейської Комісії та українських незалежних аналітичних центрів, а також надали власні оцінки.

Учасники Школи спілкувалися з Національним координатором Форуму громадянського суспільства для України Ігорем Когутом, менеджером Представництва Європейської Комісії в Україні Станіславом Топольницьким і директоркою програми “Схід-Схід: партнерство без кордонів” Міжнародного фонду “Відродження” Тетяною Кухаренко. Вони розповіли про можливості фінансової підтримки проектів українських громадських організацій.

Останній день сесії було присвячено практичній роботі з тематичними джерелами інформації в мережі Інтернет. Учасники мали можливість отримати та систематизувати електронну базу корисних посилань на Інтернет-сторінки європейських інституцій та організацій.

До другої сесії Школи, яка відбудеться в жовтні, учасники виконуватимуть “домашнє завдання”. Працюючи у групах, вони мають визначити найголовніші проблеми у своїх сферах, вирішення яких передбачено євроінтеграційними зобов’язаннями України, оцінити реальний стан справ і запропонувати свої рекомендації. Результати цих напрацювань буде надано представникам європейських інституцій в Україні.

Контакти: Інститут політичної освіти, (044) 278 55 16, office@ipo.org.ua

***

Мета Європейської програми – сприяти європейській інтеграції України шляхом фінансової й експертної підтримки громадських ініціатив.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: