Лідери громадянського суспільства України дізналися про переваги євроінтеграції

У Києві відбулася друга (завершальна) сесія Школи європейської інтеграції для лідерів громадянського суспільства

13-15 жовтня в Києві відбувалася друга (завершальна) сесія Школи європейської інтеграції для лідерів громадянського суспільства. Її провели Інститут політичної освіти та Європейська програма Міжнародного фонду “Відродження”.

Учасниками Школи були 30 громадських діячів – представники місцевих громадських об’єднань із більшості регіонів України, яких поділили на тематичні робочі групи: навколишнє середовище, права інвалідів, права підприємців, місцева демократія, місцевий розвиток, освіта. Під час навчання у Школі активісти вивчили євроінтеграційні зобов’язання України, спробували оцінити стан їх виконання та донести свої оцінки до Представництва ЄС в Україні.

Перша сесія Школи відбулася в липні. Між сесіями учасники виконували “домашнє завдання” – оцінювали виконання пріоритетів Порядку денного асоціації між Україною та ЄС – базового документу, що визначає ключові пріоритети реформ для України до набуття чинності майбутньої Угоди про асоціацію з ЄС. Результати цієї роботи представлено у вигляді доповідей тематичних робочих груп.

Під час окремого “дня візитів” учасники відвідали Представництво ЄС і Посольство Польщі, а також поспілкувалися з колишнім керівником Інформаційного бюро Ради Європи в Україні Олександром Павліченком.

Експерт Інституту політичної освіти Олександр Солонтай представив учасникам нові можливості, які відкрив закон “Про доступ до публічної інформації” з 9 травня 2011 року. Відтепер громадські організації можуть бути учасниками обговорень і прийняття рішень місцевими радами та виконкомами, адже відтепер проекти цих рішень має бути заздалегідь оприлюднено. “Таким чином, ми стали на один крок ближче з іншими країнами Європи, де вже давно органи місцевого самоврядування не приховують від громадськості проектів рішень, а навіть більше – активно залучають громадські організації до подання пропозицій і доповнень до цих проектів рішень”, – сказав фахівець.

Один із ключових учасників переговорів України з ЄС щодо Угоди про асоціацію Тарас Качка розповів, що головною вигодою від Угоди про асоціацію для громадян буде адаптація українського законодавства до європейського, тобто запровадження європейських стандартів в усіх сферах.

“Ми хотіли показати учасникам Школи, що головною перевагою європейської інтеграції для громадянського суспільства є можливість апелювати до європейських зобов’язань власної держави щодо впровадження європейських стандартів у тих сферах, де вони працюють. Європейські інституції тут є для нас природними партнерами. На практиці це означає дві головні можливості: по-перше, проводити кампанії громадського лобіювання у співпраці з європейськими інституціями; по-друге, надавати свої оцінки для використання європейськими інституціями в підготовці їхніх регулярних звітів щодо України,” – підсумував Дмитро Шульга, старший менеджер Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”, один із організаторів Школи.

Детальнішу інформацію про другу сесію Школи та фото можна знайти тут.

Інститут політичної освіти
(044) 278 55 16
office@ipo.org.ua

***

Мета Європейської програми – сприяти європейській інтеграції України шляхом фінансової й експертної підтримки громадських ініціатив.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: