Лекції з історії Криму та його корінного народу

23 квітня, в м.Херсоні, відбулись дві лекції відомого історика, кандидата політичних наук, доцента кафедри історії Кримського інженерно-педагогічного університету, автора та ведучої історичної програми "Таріх седаси" (Відлуння минулого) на Першому кримськотатарському телеканалі ATR , члена Українського Пен-клубу, автора багатьох робіт з історії Крима – Гульнари Бекірової.

23 квітня, в м.Херсоні,  відбулись дві лекції відомого історика, кандидата політичних наук, доцента  кафедри історії Кримського інженерно-педагогічного університету, автора та  ведучої  історичної  програми “Таріх седаси” (Відлуння  минулого) на Першому кримськотатарському  телеканалі  ATR , члена Українського Пен-клубу, автора багатьох робіт з історії Крима – Гульнари Бекірової.

«Крим і кримські татари – віхи, події та люди (кінець ХVIII-ХХ ст.)». Лекція цікава тим, що історичні факти з історії Криму, долі його корінного населення, життєвий шлях кримськотатарських історичних постатей та політичних діячів,  маловідомі широкому загалу,  у нових історичних умовах, стають актуальними як ніколи для розуміння сьогодення.

На  лекції були присутні вчителі загальноосвітніх шкіл м.Херсону, робітники держструктур, управлінь міста,  журналісти, блогери та міські жителі.

Друга лекція відбулася в Херсонському державному університеті на тему: «Національний рух  кримськотатарського народу – боротьба за гідність та відродження (1944-1991)».

Ця лекція цікава в першу чергу тим, що маловідомі факти боротьби кримськотатарського народу за своє право повернутися на Батьківщину, тісно  переплутаються  з трагічними сторінками боротьби  відомих правозахисників та політичних в’язнів за  право українського народу на державність  у боротьбі с тоталітарною машиною Радянського Союзу. Ці маловідомі  факти особливо викликали  інтерес у студентства та активістів міста з приводу оголошеного  «ККСЦ «Куреш» конкурсу  на кращі мистецькі та учнівські твори, присвячені історії національно-визвольної боротьби українського та кримськотатарського народу з тоталітарним режимом СРСР, який стартував у квітні за підтримки Управляння культури та департаменту освіти ОДА.

В ході лекції,  Гульнара Бекирова, акцентувала увагу присутніх на тому, що історія знову і знову рухається по спіралі.  Трагедія  Криму, починаючи з лютого минулого року,  мов віддзеркалюють  події 19 століття, коли Росія також  анексувала Крим.  Події більш ніж двовікової давності допомагають краще зрозуміти процеси, що відбувається зараз. Історик поділилася своєю думкою про справжні причини депортації  народів у 1944 році. «Звичайно ж, з точки зору здорового глузду підстави для депортації можна назвати більш ніж сумнівними», – зазначила вона.

По завершенню обох заходів  відбулись інтерактивні дискусії з слухачами.
Метою  даного заходу є зниження рівня недовіри громади міста до ВПО з числа кримських татар через проведення комплексу інформаційно-просвітницьких заходів.

Лекції організовані ККСЦ «Куреш» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Контакти:Сулейманов Алім, kuresh.kherson@gmail.com, +380 66 064 20 04

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: