«Київський Діалог» запустив новий проект і розширив регіональні представництва

21-23 травня відбувся стартовий семінар для координаторів нового проекту «Київського Діалогу», який покликаний протягом двох років посилити участь громадян у розвитку міст в регіонах України. Завдяки новому проекту «Київський Діалог» розширить свої регіональні представництва в Україні.

21-23 травня відбувся стартовий семінар для координаторів нового проекту «Київського Діалогу», який покликаний протягом двох років посилити участь громадян у розвитку міст в регіонах України. Завдяки новому проекту «Київський Діалог» розширить свої регіональні представництва в Україні. Проект буде реалізовуватися традиційно в Києві й Берліні, та у восьми українських містах: Львові, Черкасах, Дніпрі, Харкові, Одесі, Миколаєві, Маріуполі та Слов’янську, які слугуватимуть відправними точками для роботи в менших містах цих регіонів. Проект буде пропонувати активним місцевим жителям контакти, методичні знання, досвід українських та європейських експертів, щоб громадяни могли повноцінно брати участь у місцевій демократії.

«Київський Діалог» був ініційований у 2005 році науковцями, представниками неурядових організацій із України та Німеччини заради партнерської співпраці. Сьогодні він поширює знання про Україну в Європейському Союзі та про європейські процеси і цінності – в Україні, що допомагає формувати позитивне ставлення до Європи і підтримувати подальшу демократизацію України.

У рамках нового проекту, активні громадяни, за допомогою місцевих координаторів, навчаться змінювати публічні простори, самостійно брати участь у процесах прийняття рішень та розвивати свої міста. Представники органів самоврядування, депутати малих міст та активісти братимуть участь у національних та міжнародних семінарах і конференціях, а також матимуть можливість брати участь у конкурсах малих грантів та вигравати фінансування на реалізацію власних ідей з розвитку міста.

Координаторка Харківського представництва «Київського Діалогу» Вікторія Черевко, вбачає у новому проекті можливість допомогти людям побачити потенціал свого міста та розвивати його території. «Вірю, що всі разом ми зможемо віднайти ідентичність кожного українського міста, незалежно від його розміру», – запевняє активістка.

Координатор маріупольського осередку проекту «Київський Діалог» Владислав Зайцев планує працювати з містами Мангуш і Бердянськ з приазовського регіону та містами Нікольське й Волноваха, що у південній частині Донбасу. «До цих міст мало прикута увага міжнародних організацій, тому ми обрали саме їх для проведення конкурсу міні-грантів. Також, увагу буде приділено місту Маріуполь, де відбудеться масштабна міжнародна конференція з урбаністики», – поділився Владислав Зайцев.

Координаторка проекту зі Слов’янська у Донецькій області Ольга Алтуніна вважає, що з розширенням регіонів «Київський Діалог» отримає нове дихання. «Ми станемо його візитною карткою в регіоні. Акцент у своїй діяльності у містах Донецької області будемо робити на діалозі між владою і громадою, і це призведе до конкретних результатів», – запевнила Ольга Алтуніна.

Йохан Тьопфер, фасилітатор події, відзначив активність учасників, їх відкритість та готовність до діалогу, доброзичливу атмосферу. «Є основи для взаємодії у регіонах, є потреба у спілкуванні, чи здійсниться заплановане під час семінару, покаже час», – відзначив він.

Більше інформації про «Київський Діалог» та контакти координаторів проекту можна знайти на сайті: www.kiev-dialogue.org

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: