КВУ презентували Інформаційну карту Донецької області

Інформаційна карта Донецької області відображає зону покриття та місця розташування ретрансляторів телеканалів і радіостанцій, а також інформацію про друковані видання в Донецькій області. Окрім цього, даний інструмент містить перелік регіональних інтернет-ЗМІ та найбільш чисельних груп у соціальних мережах, які тематично або територіально пов’язані з регіоном.

Інформаційна карта Донецької області відображає зону покриття та місця розташування ретрансляторів телеканалів і радіостанцій, а також інформацію про друковані видання в Донецькій області. Окрім цього, даний інструмент містить перелік регіональних інтернет-ЗМІ та найбільш чисельних груп у соціальних мережах, які тематично або територіально пов’язані з регіоном.

Інструмент презентували в Києві, 26 травня, експерти аналітичного центру «Фабрика думки «Донбас». Аналітичний центр є частиною команди Донецької обласної організації ВГО «Комітет виборців України». Інтерактивна карта розроблена за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Національного фонду на підтримку демократії (National Endowment for Democracy) у партнерстві з Національною Радою України з питань телебачення і радіомовлення, Інтернет-порталом «Ефірне телебачення та радіомовлення в Україні», Донецькою обласною державною адміністрацією. Розробником стала digital агенція «Plus One».

Інструмент також містить дані про:

• зону мовлення та місця розташування ретрансляторів 14 українських національних, 17 місцевих, 23 російських телеканалів, 4 регіональних телеканалів, що здійснюють мовлення на непідконтрольній території області;

• розташування ретрансляторів 23 українських радіостанцій та 4 регіональних радіостанцій непідконтрольної території області;

• перелік з 43 українських друкованих видань, що розповсюджуються на підконтрольній території, та 15 місцевих видань, що поширюються на непідконтрольній території області; 

• перелік з 50 місцевих Інтернет-ЗМІ з проукраїнським контентом та 56 антиукраїнських інформаційних порталів;

• перелік з 36 груп у соціальних мережах Facebook, Одноклассники, Вконтакте з проукраїнським контентом і 82 груп у мережах Вконтакте та Одноклассники з антиукраїнським контентом.

«Особливістю Інформаційної карти є її інтерактивність: кожен користувач може надати та уточними інформацію для внесення до ресурсу. Інформаційна карта як інструмент демонструє процес відновлення українського мовлення на Донбасі та експансію неукраїнського мовлення. Окрім цього, карта показує реальний стан справ із ЗМІ в регіоні», – пояснює Віктор Литвінов,координатор проекту.

Розробка інструменту покала, що на непідконтрольній території Донецької області майже повністю заблоковане мовлення українських телеканалів та доступ до інтернет-сайтів з проукраїнським контентом. Окрім цього, мовлення російських телеканалів та телеканалів «ДНР» ведеться на звільнену територію Донецької області. Також проблемою є співвідношення кількості членів публічних груп проукраїнської та проросійської спрямованості у соціальних мережах. Зокрема, загальна кількість учасників найбільш популярних серед жителів Донецької області  проукраїнських груп у ФБ коливається в межах 10 тисяч проти 300-400 тисяч у проросійських групах Вконтакте та Одноклассниках.

Як зазначив керівник «Фабрики думки «Донбас» Дмитро Ткаченко, підсумковим завданням проекту є створення та формування на Донбасі українського ментального поля. Для цього вже розробляється комунікаційна стратегія, яка буде готова до кінця літа-початку осені. «Для аналітичного центру «Фабрика думки «Донбас» створення Інформаційної карти – це перший крок у розробці комунікаційної стратегії для жителів підконтрольної та непідконтрольної території Донецької області. Наразі експерти проводять соціологічне дослідження серед жителями області, яке дозволить зрозуміти, що і яким чином потрібно говорити мешканцям регіону, аби інтегрувати їх в український простір та сформувати у них громадянську свідомість».

Додаткова інформація:

Єлізавета Рехтман

+38 068 669 70 12

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: