Купуючи будинок, цікавтеся документами й на ділянку

Зоряна Христина, активістка ГО "Асоціація правозахисників України", опублікувала на порталі "Правовий простір" статтю про те, як чоловікові допомогли узаконити землю під будинком

Зоряна Христина, активістка ГО “Асоціація правозахисників України”, опублікувала на порталі “Правовий простір” статтю про те, як чоловікові допомогли узаконити землю під будинком. Організація координує роботу Центру правової інформації та консультацій у Львові, який працює за підтримки програмної ініціативи “Права людини та правосуддя” Міжнародного фонду “Відродження”.

Купуючи будинок, цікавтеся документами й на ділянку
Зоряна Христина

Виявляється, що можна придбати будинок, а потім тривалий час судитися з його колишнім власником за земельну ділянку, на якій стоїть нерухомість.

У лютому до Центру правової інформації та консультацій, створеного на базі Львівської громадської організації «Асоціація правозахисників України» за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження», звернувся 40-річний львів’янин із земельною проблемою. Справа полягала у тому, що купуючи будинок, покупець не звернув увагу на те, що земля, згідно договору купівлі-продажу, в його власність не передається. При спробі приватизувати землю під будинком, чоловік стикнувся з відмовою, оскільки державний акт на земельну ділянку до відчуження вже отримав колишній господар будинку. Звернувшись до місцевого суду, програв.

Юристи Центру взялися за справу та відстояли права чоловіка у Апеляційному суді Львівської області. Та працювалося їм доволі складною з процесуальної точки зору. Адже чоловік звернувся не відразу, а лише коли місцевий суд виніс рішення. Отож, треба було залучати співвідповідачів та третіх осіб, надавати висновки державних органів та експертиз. До того ж справа неодноразово переносилася, оголошувався відвід судді тощо. Набагато простіше, коли людина приходить за правовою допомогою до звернення в суд, коментують правники. Тоді простіше збудувати стратегію захисту та перемогти.

Визнати недійсним Державний акт про право власності на землю, який належав попередньому власнику будинку цього разу вдалося завдяки злагодженій роботі юристів та вдало підібраній судовій практиці. Та ця історія має стати попередженням для тих громадян, які планують купувати нерухомість. Перевіряйте усі документи, у тому числі й на земельну ділянку, щоби буди впевненим, що ніхто не схоче у майбутньому застосувати до вас шахрайські схеми відчуження майна.

Контакти:
ГО “Асоціація правозахисників України”
Зоряна Христина
(032) 29 757 37
zhrystyna@gmail.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: