Круглий стіл: Шенген за відбитками пальців: як змінилась візова практика країн ЄС?

10 березня 2016 року, з 12-30 до 14-30, в УКРІНФОРМ (м. Київ, вул. Б.Хмельницького 8/16) в рамках круглого столу громадська організація «Європа без бар’єрів» проводить обговорення результатів громадського моніторингу візової практики 18-ти консульств Європейського Союзу в Україні.

10 березня 2016 року, з 12-30 до 14-30, в УКРІНФОРМ (м. Київ, вул. Б.Хмельницького 8/16) в рамках круглого столу громадська організація «Європа без бар’єрів» проводить обговорення результатів громадського моніторингу візової практики 18-ти консульств Європейського Союзу в Україні. Захід відбудеться за підтримки Європейської програмної ініціативи Міжнародного фонду «Відродження».

Очікується, що вже цього року українці отримають можливість подорожувати без віз до Європейського Союзу. Водночас, дата скасування візового режиму з ЄС все ще залишається невизначеною через відсутність суттєвого прогресу України у сфері боротьби з корупцією.

Саме тому питання одержання шенгенських віз залишається актуальним для тих українців, що потребують регулярних поїздок до ЄС. Чи стало легше отримувати українцям багаторазові візи? Які головні тенденції візової практики консульств ЄС, до яких найчастіше звертаються українці за візами? Хто з країн-членів ЄС демонструє прогресивну візову практику, а хто став лідером занепокоєння за численними порушеннями візових норм та положень?

Організаторами заходу буде оприлюднено громадський рейтинг консульств країн Шенгену. Експерти назвуть найбільш «дружні», «нейтральні» та «суперечливі» консульські практики.

Візова практика 2015 року формувалась на фоні тривожних тенденцій міграційної кризи в ЄС, без пекових ризиків, спричинених збройним конфліктом на Сході України та зростанням внутрішньо переміщених осіб. Чи вплинули означені ризики на візову практику кран-членів ЄС? Яке місце України на «візовій» карті світу та хто з країн є лідерами по кількості поїздок до Європейського Союзу?

Разом з цим, минулий рік позначився новаціями у візово-міграційній сфері. Запровадження процедури збору біометричних даних під час оформлення шенгенської візи, видача біометричних паспортів, – зміни, що потрапили у фокус уваги моніторингу.

В обговоренні візьмуть участь консульські службовці досліджуваних країн ЄС, які зможуть надати свою оцінку результатів «візового» моніторингу. До участі також запрошені представники профільних департаментів МЗС України, Спільного візового комітету з питань імплементації Угоди про спрощення оформлення віз та незалежні експерти, що фахово відслідковують зміни у сфері видачі віз.

Контакти: Мар’яна Кузьо, maryana.kuzio@gmail.com, 044 238 68 43

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: