Круглий стіл на тему: «Шенгенські консульства в оцінках і рейтингах: підсумки громадського моніторингу видачі віз країн-членів ЄС громадянам України (четверта хвиля)»

27 жовтня 2010 року з 10:00 до 13:00 в готелі «Русь», м. Київ, вул. Госпітальна, 4 Громадська ініціатива «Європа без бар’єрів» проводить «круглий стіл» на тему: «Шенгенські консульства в оцінках і рейтингах: підсумки громадського моніторингу видачі віз країн-членів ЄС громадянам України (четверта хвиля)».

Результати громадського моніторингу візової політики і практики консульських служб країн-членів ЄС були отримані в липні-серпні 2010 року внаслідок проведення масштабного моніторингу видачі віз 31-ї консульської установи двадцяти країн-членів ЄС та Шенгенської зони в Україні.

Дослідження відбулось за підтримки Європейської програми Міжнародного Фонду «Відродження».

Моніторингом були охоплені консульські служби Австрії, Бельгії, Греції (3 консульства), Данії, Естонії, Іспанії, Італії, Латвії, Литви, Королівства Нідерланди, Німеччини, Польщі (5 консульств), Португалії, Словаччини (2 консульства), Словенії, Угорщини (3 консульства), Фінляндії, Франції, Чеської Республіки (3 консульства), Швеції.

Загалом опитано 1860 осіб: по 60 осіб біля кожного з 31 консульських установ у дев’яти містах України.

Місце проведення: Київ, Донецьк, Львів, Одеса, Харків. Ужгород, Луцьк, Маріуполь, Берегове.

Основні параметри дослідження, на основі яких створено три рейтинги консульських служб країн-членів ЄС в Україні:

Компонент 1. Об’єктивні дані, виявлені шляхом опитування: тривалість черг; тривалість очікування рішення; документи, що вимагаються; питома вага безкоштовних, довгострокових та багаторазових віз.

Компонент 2. Оцінки заявників окремих компонентів процедури: умови подання та одержання документів; обґрунтованість переліку документів, що вимагався; доступ до інформації та її повнота; поведінка працівників консульства; готовність допомогти заявникам; обґрунтованість запитань при співбесіді.

Компонент 3. Об’єктивні дані, виявлені шляхом аналізу офіційної статистики: кількість відмов.

Теми, винесені на обговорення:

  • Підсумки громадського моніторингу видачі віз країн-членів ЄС громадянам України (четверта хвиля)
  • Оцінки і рейтинги – як вони сформувались? Стан виконання Угоди про спрощення оформлення віз; вплив Візового кодексу
  • Хто, скільки і чому відмовляє у візах?
  • Консульські процедури в оцінках заявників
  • Візова практика консульських установ країн-членів ЄС в різних регіонах України
  • Чи існують «дружні» і «недружні» консульства? Чому?

 

Учасники «круглого столу»: представники МЗС України, Верховної ради України, посольств та консульств країн ЄС в Україні, Представництва ЄС в Україні, провідних експертів державних та неурядових аналітичних центрів, інших фахівців.

Контакти з організаторами: (044) 238 68 43 Оксана Гирич, Ірина Сушко, Моб. тел. 050 382 70 96, E-mail: iryna_sushko@ukr.net

Громадську ініціативу «Європа без бар’єрів» створено у 2008 році на основі однойменного всеукраїнського консорціуму громадських організацій та аналітичних центрів з метою консолідації зусиль громадських активістів та експертів, спрямованих на усунення перешкод свободи пересування в Європі. Сайт: www.novisa.org.ua

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: