Кращий спосіб вивчати тонкощі функціонування ЄС – рольові ігри

Українська асоціація європейських студій та Представництво Фонду ім. Конрада Аденауера в Україні розпочали проект з поширення кращих практик викладання питань європейської інтеграції за допомогою сучасних інтерактивних методів, ділових, рольових ігор та симуляцій.

Як зазначив Роман Петров, президент Української асоціації європейських студій, “реальна перспектива асоціації з Європейським Союзом вимагає від українців глибокого розуміння усіх тонкощів функціонування ЄС, і кращий спосіб навчитись цьому – через практичний досвід. Без уявлення про те, як працює ЄС, Україна не зможе ефективно скористатись можливостями спільного ринку, а книжок та лекцій вже недостатньо, щоб цьому навчитись.”

За словами Ніко Ланге, голови Представництва Фонду ім. Конрада Аденауера в Україні, “Вже багато років за підтримки нашого Фонду та Міжнародного фонду “Відродження” діє команда тренерів “Україна за Європу”. Ці активні молоді люди, через проведення рольових ігор і симуляцій, допомогли отримати досвід у галузі євроінтеграції сотням школярів, студентів, активістів громадських організацій, журналістів та держслужбовців. Новий проект має узагальнити і поширити кращі практики інтерактивного навчання європейським студіям.”

В рамках першого етапу проекту проводиться експертне опитування, яке має виявити наявні навчальні модулі з питань європейської інтеграції, що мають інтерактивні компоненти. Авторів таких модулів буде запрошено до участі в створенні легкого до використання підручника, адаптованого для широкої групи мультиплікаторів – від шкільних та університетських викладачів до активістів НУО, які проводять тренінги з європейських студій.

За задумом авторів проекту, компоненти нового повністю інтерактивного курсу мають охоплювати широке коло питань європейських студій – від історичних та правових основ Об’єднаної Європи (Європейського Союзу, Ради Європи й інших європейських організацій), до функціонування спільного ринку, галузевих політик ЄС, зовнішньої та безпекової політики, а також процесів розширення.

Створений посібник буде поширюватись як безпосередньо, так і через мережі: обласні центри підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації державних службовців, інститути післядипломної педагогічної освіти, управління освіти і науки, Євроклуби, європейські інформаційні центри, проєвропейські НУО. Задля обміну кращим досвідом, відібрані учасники проекту отримають 2-3 міні-гранти на підтримку застосування нових методів викладання євростудій.

Для того, аби взяти участь в проекті, необхідно заповнити анкету експертного опитування (анкета доступна також на сайтах: europa.org.ua, www.kas.de/ukraine), і відправити її на е-пошту: europa.org.ua@gmail.com.

Детальніше про проект читайте тут.

Контактна особа: Сергій Штукарін (ВГО “УАЄС”), е-пошта : europa.org.ua@gmail.com, телефон :+38 (050) 917 26 11.

Із запитаннями щодо проекту Ви також можете звертатись до Анни Рожнятовської (Представництво Фонду ім. Конрада Аденауера), е-пошта : a.rozhniatovska@adenauer.kiev.ua, телефон : +38 (044) 492 74 43.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: