Кращі євроклубівці України отримали нагороди за перемогу в національній олімпіаді з європейських студій від послів країн ЄС

Донецький національний університет за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду "Відродження" в рамках святкування Дня Європи провів ІІ етап національної міждисциплінарної олімпіади з європейських студій серед учнівської молоді. Переможці та учасники олімпіади були нагороджені та відзначені призами від Донецького міського голови, національного університету, Європейської програми Міжнародного фонду "Відродження", та Представництва Європейської Комісії в Україні  

Донецький національний університет в рамках святкування Дня Європи провів ІІ етап національної міждисциплінарної олімпіади з європейських студій серед учнівської молоді. Участь в І етапі олімпіади взяли активісти молодіжних євроклубів – старшокласники, учні 9-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів (ЗОНЗ) з більшості областей України. До участі в ІІ етапі були запрошені кращі представники євроклубівського руху Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Львівської, Полтавської, Сумської, Харківської, Черкаської областей, м. Києва, разом з координаторами (опікунами) своїх євроклубів – вчителями ЗОНЗ. За результатами національного етапу найкращу підготовку з європейських студій виявили Олександр Парфенюк (І місце), Комсомольська гімназія ім. В.О. Нижниченка Полтавської області, Дар’я Супруненко (ІІ місце), Черкаська спеціалізована школа № 17, та Роксолана Гамуляк (ІІІ місце), Новороздільська спеціалізована школа І-ІІІ ст. № 4 Львівської області.

Європейські студії, або європеєзнавство, є міждисциплінарною сферою досліджень і вивчення питань Європи, європейської цивілізації та євроінтеграції. Започатковані французькими та німецькими вченими, як реакція на створення перших Європейських Спільнот (1951, 1957 рр.), починаючи з середини 1950-х років євростудії поступово поширюються в країнах теперішнього ЄС та в світі. З середини 1990-х років євростудії активно розвиваються в Україні, на рівні загальноосвітньої, вищої школи, а також неформальної освіти, за визначальної ролі молодіжних європейських клубів та проєвропейських громадських організацій.

Олімпіади з європейських студій проводяться в Україні достатньо давно, але переважно на місцевому (регіональному) рівні. Олімпіада з євростудій-2008 відрізняється національним масштабом та участю Міністерства освіти і науки України в її організації та проведенні. Метою цьогорічної Олімпіади є популяризація та поглиблення знань про європейську інтеграцію серед учнівської молоді, а також підтримка євроклубівського руху в Україні. Бажаючі взяти участь в Олімпіаді надсилали на адресу Оргкомітету творчі роботи (есе) на тему: “Мій євроклуб у європейській інтеграції України”. Завдання національного етапу включали як тестові завдання, так питання підвищеної складності, а також творче завдання – міні-есе на тему “Які сценарії європейської інтеграції України можливі в майбутньому, зважаючи на поступ реформ в Україні та на внутрішні процеси в самому ЄС?” Останнє завдання виявилось найбільш складним, як для учасників, так і для членів журі – під час перевірки, оскільки старшокласники запропонували дійсно різноманітні і цікаві ідеї щодо майбутнього європейського вибору України.

Переможці та учасники олімпіади були нагороджені та відзначені призами від Донецького міського голови, національного університету, Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”, та Представництва Європейської Комісії в Україні, гості області отримали частинку Донецької душі – кусочки вугілля та сталі – що було символічно, у зв’язку з тим, що європейська інтеграція починалась півстоліття тому зі Спільноти Вугілля і Сталі (1952-2002). В урочистій церемонії нагородження переможців Олімпіади взяли участь проф. Микола Іваніцин, проректор Донецького національного університету, Ієн Боуг, Посол, Голова Представництва Європейської комісії в Україні, Крістер Міккелссон, Надзвичайний та Повноважний Посол Фінляндської Республіки в Україні, Олександр Байєрл, Заступник голови Місії Посольства Республіки Австрія в Україні, Даля Сукацкіне, Радник Міністра Посольства Литовської Республіки в Україні, Хрістіан Каміл, Радник Посольства Королівства Швеція в Україні, Крістіана Хульмен, Голова Департаменту Посольства Федеральної Республіки Німеччина в Україні, Вера Балінт, Радник з відносин з ЄС Посольства Угорщини в Україні, представники Донецької обласної державної адміністрації, міської ради, студенти та викладачі, журналісти.

Молоді євроклубівці, що приїхали з інших областей, змогли познайомитись з побутом донецьких однолітків, краще дізнатись про культуру та дозвілля, зав’язати контакти, завдяки тому, що були запрошені прожити один день в родинах місцевих євроклубівців. Більшість гостей приймала донецька ЗОШ № 68, де діє один з найбільш активних євроклубів області, а частину дітей запросили до мальовничого м. Ясинувата – маленької “Швейцарії” шахтарського краю – євроклубівці з місцевої ЗОШ № 6. Решту гостей міста прийняли школи центрального Ворошиловського району м. Донецька, які виявили бажання взяти участь в акції, яка сприяла спілкуванню молоді, подоланню стереотипів, а, отже, внутрішній інтеграції України, без якої неможливе подальше ефективне просування шляхом європейської інтеграції.

На другий день Олімпіади учасники національного етапу знайомились між собою, обмінювались досвідом євроклубівської діяльності, а також змогли представити свої євроклуби під час “Європейської ярмарки” та відвідати святковий концерт до Дня Європи за участі зірок вітчизняної та європейської естради.

Організатори Олімпіади: Міністерство освіти і науки України, Донецький національний університет (проект за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”), за організаційної підтримки Української мережі європейських клубів (проект Всеукраїнської громадської організації “Українська асоціація європейських студій”), а також за інформаційної підтримки Представництва Європейської комісії в Україні й Управління у справах сім’ї, молоді та міжнародних зв’язків Донецької міської ради.

В наступному році Олімпіаду з європейських студій планується провести на якісно новому рівні, зокрема, пропонується сприяти визнанню в Україні “європейських студій” як повноцінного напряму підготовки, а також наданню олімпіаді більш офіційного статусу. Також планується, що національній олімпіаді передуватиме ціла серія регіональних “Молодіжних шкіл європейської інтеграції”, завдяки яким учасники зможуть ще краще підготуватись до турніру.

Контактна особа:

Штукарін Сергій, координатор

проекту, eu.quiz.ua@gmail.com

+38 (050) 917 26 11

Дарина Наконечна, координатор проектів Європейської програми
тел: +380 (44) 461 9500 | факс: +380 (44) 486 0166
eлектронна пошта: nakonechna@irf.kiev.ua
офіс: м.Київ, Бехтерівський пров. 13а к. 5

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: