Ковельський правовий центр допоміг шістьом тисячам клієнтів

На порталі "Правовий простір" опубліковано матеріал Ольги Жукової про здобутки Центру правової інформації та консультацій у місті Ковель

На порталі “Правовий простір” опубліковано матеріал Ольги Жукової про здобутки Центру правової інформації та консультацій у місті Ковель (Волинська область). Роботу установи координує ГО “Центр правової допомоги” за підтримки програмної ініціативи “Права людини та правосуддя” Міжнародного фонду “Відродження”.

Ковельський правовий центр допоміг шістьом тисячам клієнтів
Ольга Жукова

У Ковелі на Волині проживає близько сімдесяти тисяч людей. За три роки роботи шість тисяч із них отримали безоплатну правову допомогу в Центрі правової інформації та консультації. Для такого невеликого міста це значний результат, вагомий внесок у розвиток громади. Тому «Правовий Простір» поспілкувався ближче з працівниками та відвідувачами Центру, поцікавився характером правових потреб людей, планами організації.
olenka

Голова Ковельського Центру Олена Матвійчук, зазначила: «Ми успішно справляємося з поставленими завданнями та маємо чим пишатися. Ми систематично вирішуємо буденні, на перший погляд, проблеми людей, на кшталт консультацій з питань розірвання шлюбу, стягнення аліментів, призначення державної соціальної допомоги, соціального захисту дітей війни, чорнобильців тощо. Юристами було розрубано не один «гордієв вузол», який здавалося б, ставив людину в безвихідне становище.

І ми маємо безліч планів на майбутнє. В першу чергу треба реалізувати проекти, які заплановані на 2014 рік. Для прикладу, проект з подолання насильства в сім’ї, проект по медіації, створення Центру правової інформації та консультацій в селищі Ратне та інше».

Однією з переваг Центру є фахова команда юристів, які наполегливо працюють над здавалося б не вирішуваними справами.

Заступник голови Центру Василь Ковальчук так визначає роботу своїх колег: «Окремі стратегічні справи Центру тривали по два роки (справа про зняття арешту, помилково накладеного на нерухоме майно, численні справи про виселення з житлового приміщення осіб, які вдаються до застосування насильства в сім’ї, справа про звільнення недієздатної особи із психіатричного закладу, де остання перебувала на примусовому лікуванні тощо).

Так, наприклад, нами була вирішена справа про ветерана, який відвоював статус учасника бойових дій, яка тягнулась впродовж року. В успіх даної справи на певному етапі вірили лише ми.

Також рівно два роки витрачено на справу про зняття із приміщення статусу службового житла та його подальшої приватизації громадянином, який є ветераном служби цивільного захисту і який проживає там разом із своєю сім’єю.

Однією зі справ було виселення з житлового приміщення громадянина, який вчиняв домашнє насильство відносно своєї цивільної дружини».

Завдяки професіоналізму та наполегливості юристів справи були завершені успішно. А найвищою оцінкою діяльності Центру є подяка людей, нерідко – зі сльозами на очах.

Жителька Ковеля Валентина Іванівна Остапчук висловила щирі слова вдячності за надану їй допомогу: «Я невимовно вдячна за те, що юристи Центру поставились до мене з повагою і зрозуміли моє становище. Допомогли «вибити» аліменти з мого колишнього чоловіка. Він мене покинув як тільки я народила дитину. І ніяк не допомагав мені. А у мене лише бабуся, і ми втрьох жили на її пенсію та допомогу, яку я отримувала від держави, але ж з нинішніми цінами… цих коштів звісно не вистачало. Бувало що ледь кінці з кінцями зводили. Але тепер усе по іншому, чоловік щомісяця виплачує аліменти. Нині я більш упевнена у собі і знаю, що є добрі люди, які безкорисно можуть допомогти».

Впродовж трьох років роботи Центру за характером звернень громадян можна прослідкувати як змінювались їх правові потреби. Низка змін у законодавстві призвела до того, що на сьогодні людей найчастіше турбують земельні питання та питання спадщини. Тому прагнучи посилити правові можливості людей, працівникам Центру потрібно тримати пульс на зміні законодавства. І, головне, відповідати на конкретні потреби жителів громади. Також, багато людей звертаються з соціальними питаннями, адже на сьогоднішній день самостійно визначити розмір соціальної допомоги чи перевірити правильність нарахування пенсій є неможливим.

У таких та подібних випадках єдиним місцем, де люди можуть отримати правову допомогу безоплатно, є Центри правової інформації та консультації, що працюють у багатьох містах та селищах України, і, зокрема, у Ковелі.

Тож три роки роботи Центру– це лише початок великих і важливих справ. І, ми переконані, що буде ще не одна перемога та досягнення у захисті прав простих людей.

Контакти:
ГО “Центр правової допомоги”
(03352) 7 39 92
Legal_aid@ua.fm

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: