Корюківська та Прилуцька райадміністрації не надали звітів по витратах на зв’язок і канцелярські товари

ГО “Молодь – ХХІ століття” презентувала проміжні результати моніторингу держзакупівель на Чернігівщині

ГО “Молодь – ХХІ століття” презентувала проміжні результати моніторингу держзакупівель на Чернігівщині. Ініціативу підтримують програма “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”, “Pact Inc.” і Фонд Східна Європа.

Громадські аудитори шляхом інформаційних запитів збирають інформацію з місцевих органів влади – обласної державної адміністрації, районних державних адміністрацій і виконавчих комітетів Чернігова та Прилук. Аудиторів цікавить, яким чином органи влади розпоряджаються сумами від 10 000 до 100 000 гривень, по яких законодавство не вимагає проводити тендери.

Голова ГО “Молодь – ХХІ століття” Тетяна Громова зауважила: “Загалом по всіх держустановах ми можемо зробити висновок, що хворобою влади є те, що вона боїться гласності. Для влади дуже проблематичним виявилося висвітлення розподілу бюджетних коштів”.

Як розповіли експерти, в адміністрацій просили відомості по двох статтях витрат: кошти на послуги зв’язку й обслуговування мереж; кошти на закупівлю канцелярських товарів. На послуги зв’язку й обслуговування мереж Чернігівська ОДА витрачає 116 463 гривень, Прилуцька міська рада – 37 300 гривень, Чернігівська міськрада – 131 401 гривень. Найменше на ці потреби витрачає Варвинська адміністрація – 10 600 гривень. Прилуцька міська рада єдина в області закупила антивірусне програмне забезпечення на суму 24 100 гривень. Борзнянська рада виявилася найекономнішою. Вона витратила на канцелярію за 2010-2012 роки лише 2 266 гривень.

“На жаль, маємо ситуацію, коли в області Корюківська та Прилуцька районні адміністрації проявили себе закритими для суспільства й не схотіли називати сум, які вони витрачають на свою роботу, чим притягнули до себе багато запитань і підозр, які ще перевірятимуть наші експерти”, – наголосила Тетяна Громова. Так, Прилуцька РДА дала таку відповідь: “Сума коштів на дані послуги не підпадає під законодавство про державні закупівлі”. Чиновники, що готували відповідь, не надали жодної суми, якою цікавилися експерти.

Наступними кроками в реалізації проекту є організація журналістських розслідувань і подання проекту рішення щодо запобігання порушенням у сфері тендерних закупівель на розгляд Чернігівської обласної ради.

Крім того, в межах проекту триває конкурс журналістських розслідувань. До участі запрошують журналістів Чернігівської області. Об’єктом  розслідувань мають бути державні закупівлі, які здійснюють органи влади та місцевого самоврядування в усіх регіонах України. Анкету можна завантажити на сайті http://m21.org.ua/.

Контакти:
ГО “Молодь ХХІ століття”
(0462) 60 55 62
yxxic98@yahoo.com

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: