Консорціум українських аналітичних центрів RRR4U, до якого входить DiXi Group, представив пілотний Моніторинг виконання умов програми МВФ та макрофінансової допомоги ЄС за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.
Україна переважно виконує домовленості з МВФ та ЄС, але є політичний ризик зриву дедлайнів – такими є ключові висновки першого Моніторингу. Порушення термінів виконання структурних маяків та зобов’язань несе загрозу не отримати необхідні фінансові ресурси від міжнародних партнерів вчасно та в повному обсязі.
Загалом у Моніторингу здійснено аналіз по секторах: фіскальний, монетарна і валютно-курсова політика, управління/протидія корупції, енергетика/корпоративне управління (МВФ); макро-фінансова стабільність, структурні реформи/ефективне врядування, верховенство права, енергетика (ЄС).
За 9 місяців роботи програми МВФ Україна здійснила потрібні кроки по 16 з 23 структурних маяків за програмою МВФ. Разом з тим, країна не виконала або пропустила дедлайни по шести «маякам» МВФ та трьом зобов’язанням ЄС.

Зокрема, програмами передбачене і виконання низки вимог в енергетичному секторі.
Так, у рамках макрофінансової допомоги ЄС Україна має зобов’язання:
- Високі стандарти енергоефективності для новозбудованих та реконструйованих будівель (ІІ квартал 2023 року). Статус – досі в процесі, хоча час на виконання вийшов.
- Поліпшити роботу газової системи, що зокрема передбачало запуск нової Наглядової ради “Нафтогазу”, сертифікацію оператора газосховища України та запуск реформи корпоративного управління «Оператора ГТС України». Статус – виконано.
- Підготовка Плану заходів з відновлення енергетичної інфраструктури відповідно до цілей зеленого переходу (ІІ квартал 2023 року). Статус – не виконано.
- Досягти прогресу в реалізації дорожньої карти інтеграції ринку
- електроенергії після синхронізації (ІV квартал 2023 року). Статус – в процесі.
Презентація Моніторингу виконання Україною умов програми МВФ та макрофіну ЄС відбулась 28 листопада. Переглянути можна за посиланням.
Консорціум RRR4U (Resilience, Reconstruction and Relief for Ukraine) — це об’єднання чотирьох українських аналітичних центрів (Центру економічної стратегії, Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, Інституту аналітики та адвокації та DiXi Group). Початковою метою консорціуму є сприяння справедливому, зеленому та орієнтованого на людину відновленню економіки України.