Конкурсний набір для поїздки до Польщі, присвячені Дню пам’яті жертв геноциду ромів

Щорічно 2 серпня багатьма країнами Європи вшановується День пам’яті жертв геноциду ромів, які загинули в добу нацизму та Другої світової війни внаслідок расистської політики націонал-соціалістичної Німеччини та її союзників (1933-1945).

Щорічно 2 серпня багатьма країнами Європи вшановується День пам’яті жертв геноциду ромів, які загинули в добу нацизму та Другої світової війни внаслідок расистської політики націонал-соціалістичної Німеччини та її союзників (1933-1945).

Міжнародна ромська молодіжна мережа «Терніпе» (Берлін) вже кілька років поспіль на початку серпня організовує міжнародну освітньо-комеморативну зустріч для представників ромської та не-ромської молоді. Ця щорічна акція має на меті підвищити рівень обізнаності молоді про націонал-соціалістичний геноцид ромів та синті задля посилення солідарності серед ромської спільноти та кращого усвідомлення таких явищ, як ксенофобія і нетерпимість, та можливих засобів протистояння їм.

Впродовж декількох днів кількасот молодих ромів з різних європейських країн, а також не-ромської молоді матимуть змогу відвідати лекції, семінари та майстер-класи з різних аспектів ромської історії та культури, особисто поспілкуватися з відомими правозахисниками, політиками, громадськими діячами та особами, яким вдалося пережити геноцид, а також взяти участь в урочистій церемонії вшанування пам’яті ромів, які загинули 2 серпня 1944 року в газовій камері так званого «циганського табору» Аушвіцу-Біркенау.

Цього року зустріч учасників цієї ініціативи заплановано у Кракові на 29 липня – 5 серпня, організатори планують запросити 10 молодих людей від кожної країни-учасниці заходу.

Громадське об’єднання Ромів міста Білгород-Дністровський «Нево Дром» за підтримки Ромської програмної ініціативи Міжнародного фонду «Відродження» оголошує конкурсний набір кандидатів та запрошує до участі молодих науковців, студентів і громадських активістів, які хочуть дізнатися більше про історію ромського народу та геноциду ромів у період Другої світової війни, мають чітку мотивацію та бажання використати набуті під час подорожі знання у своїй подальшій професійній або громадській діяльності.

Відповідно до умов заходу кандидати повинні:

  • бути віком від 18 до 30 років;
  • добре володіти англійською мовою (на рівні вільного розуміння та спілкування);
  • мати дійсний закордонний паспорт, бажано біометричний;
  • мати шенгенську або польську візу (у разі відсутності біометричного паспорта), дійсну на період проходження заходу.

УВАГА: У разі відсутності візи кандидати, яких буде обрано до участі у подорожі, мають у найкоротший термін самостійно її отримати у найближчому консульському відділі Республіки Польща. Організатори нададуть кандидатам необхідні документи (офіційне запрошення). Відшкодування вартості візового збору не передбачено!

Відповідно до оновленої концепції заходу, учасники, які раніше брали участь у заході, можуть подати свою кандидатуру для участі в подорожі в якості помічника керівника групи. Для цього бажаючі мають заповнити відповідний мотиваційний блок в заявці.

Умовою участі у програмі є

−     зобов’язання відповідально поставитись до підготовчого процесу та опрацювати всі надані матеріали;

−     брати активну участь та відвідувати всі заходи, передбачені програмою;

−     протягом двох тижнів після подорожі надати відгук про відвіданий захід та свою участь у ньому шляхом написання розгорнутої статті та здійснення публічних виступів про поїздку у своїх громадах або професійних колах (з наданням фото- та текстових звітів про проведений захід).

У подальшому від учасників також очікується об’єднання зусиль для підготовки спільної ініціативи щодо вивчення, викладання та увічнення пам’яті жертв геноциду ромів на локальному рівні, проведення публічних обговорень театральних постановок.

Планується від’їзд групи з м. Львів 29 липня у супроводі координатора української групи, Максима Флори, повернення до Львова – 4 серпня.

Учасники самостійно організовують свою подорож до Львова та у зворотньому напрямку.

Транспортні витрати будуть компенсовані за наявності оригіналу квитків (за виключенням проїзду у вагонах класу “СВ” та “Люкс”).

Проживання та харчування учасників у Кракові забезпечуються Міжнародною ромською молодіжною мережею «Терніпе».

Для участі у відбірковому конкурсі учасники мають до 10 липня включно заповнити гугл-анкету за посиланням.

Додаткові питання можна надсилати на електронну адресу floramaxfauna@gmail.com (контактна особа – Максим Флора)

Детальніше ознайомитися з діяльністю організації «Терніпе» та ініціативами з вшанування пам’яті ромів-жертв геноциду у попередні роки можна тут.

 

З повагою,

Громадське об’єднання Ромів міста Білгород-Дністровський «Нево Дром».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: