Конкурс “Право на освіту”

Програмна ініціатива «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження» у партнерстві з Програмою підтримки освіти Фундацій відкритого суспільства оголошують конкурс: «Громадський аудит забезпечення права на освіту внутрішньо переміщених осіб».

Програмна ініціатива «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження» у партнерстві з Програмою підтримки освіти Фундацій відкритого суспільства оголошують конкурс: «Громадський аудит забезпечення права на освіту внутрішньо переміщених осіб».

Мета конкурсу – проведення аналізу забезпечення права на освіту для внутрішньо переміщених осіб у місцях їх тимчасового перебування, виявлення та оприлюднення фактів порушень (за їх наявності), а також підготовка та лобіювання громадськістю конкретних пропозицій, спрямованих на забезпечення права на освіту для цієї категорії громадян України.

Учасники конкурсу: громадські організації, благодійні фонди, органи самоорганізації населення (ОСН), а також їх коаліції, мережі, об’єднання, які мають досвід аналітичної / експертної / адвокаційної діяльності, зокрема в освітній сфері.

Загальний бюджет конкурсу – 650 000 гривень.

Максимальний розмір гранту – 80 000 гривень (оптимальний розмір гранту становить

50 000 – 70 000 гривень).

Останній термін подання проектів – 24 листопада 2014 р.

Оголошення результатів конкурсу – 15 грудня 2014 р. 

_________________________________________________

Військові дії на території Донецької й Луганської областей та окупація Автономної Республіки Крим Росією мали своїм прямим наслідком масову вимушену міграцію населення в середині України. Серед числа тих, хто був змушений залишити місця свого постійного проживання, значну частину становлять школярі та студенти. Держава гарантувала переселенцям із тимчасово окупованих територій України право на отримання або продовження здобуття певного освітнього рівня на території інших регіонів України за рахунок коштів державного бюджету з наданням місць у гуртожитках на час навчання. Крім того, Кабінет Міністрів України рекомендував вищим навчальним закладам приймати на навчання студентів, які прибули з Донбасу, в якості вільних слухачів. Але, як свідчать повідомлення у ЗМІ, в процесі реалізації цих рішень подекуди виникають значні складнощі. Яскравим свідченням цього можна вважати скандальну ситуацію навколо не допуску переселенців Донбасу як вільних слухачів до навчання в Одеському національному медичному університеті. Подібні ситуації, а також те, що владі вперше доводиться стикатися з явищем вимушеної міграції громадян, актуалізують питання про необхідність проведення незалежного громадського аудиту стану забезпечення права на освіту для вимушених мігрантів.

Контакти:
Програмна ініціатива “Демократична практика”
Олексій Орловський, директор програмної ініціативи, orlovsky@irf.ua
Олена Луцишина, координатор програмної ініціативи, lutsishina@irf.ua
cs@irf.ua

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: