Конкурс на участь у семінарі з прав людини в місцях несвободи

Всеукраїнська освітня програма “Розуміємо права людини” оголошує конкурс на участь у спеціалізованому семінарі “Права людини в місцях несвободи”

Всеукраїнська освітня програма “Розуміємо права людини” проводить конкурс на участь у спеціалізованому семінарі “Права людини в місцях несвободи”. Захід організовує Українська Гельсінська спілка з прав людини спільно з ММГО “М’АРТ”, Секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Гельсінським Фондом із Прав Людини (Варшава) та Харківським інститутом соціальних досліджень за підтримки Норвезького Гельсінського Комітету та програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

До участі запрошують активістів, які:
– мають попередню базову підготовку з прав людини;
– вмотивовані активно діяти у сфері захисту й підтримки прав людини;
– співпрацюють або зацікавлені у співпраці з громадськими організаціями;
– готові працювати у складі груп моніторингу дотримання прав людини в місцях несвободи та брати участь у плануванні цих моніторингів.

Під місцями несвободи організатори мають на увазі будь-які державні установи, у яких людина значною мірою чи повністю залежить від волі працівників закладу та яких вона не може залишити за власним бажанням: слідчі ізолятори, виправні колонії, ізолятори тимчасового тримання, приймальники-розподільники, психоневрологічні диспансери, дитячі будинки, ПТУ та школи соціальної реабілітації, інтернати та реабілітаційні заклади для дітей, інтернати для людей похилого віку й інвалідів, гауптвахти, дисциплінарні батальйони, пункти тимчасового тримання біженців та осіб без громадянства тощо. Повний перелік місць несвободи в Україні можна знайти тут.

Семінар відбудеться з 19 до 25 жовтня в Чернігові (туристичний комплекс “Sunrise”). Одна з сесій семінару відбудеться у приміщенні Секретаріату Уповноваженого з прав людини в Києві.

Учасники семінару зможуть:
· отримати основи знань про міжнародні стандарти та специфіку забезпечення прав людини в місцях несвободи;
· здобути вміння та навички моніторингових візитів для запобігання поганому та принизливому поводженню в місцях несвободи;
· отримати знання з планування моніторингу дотримання прав людини в місцях несвободи;
· сформувати власну позицію щодо окремих сучасних суспільних процесів (зокрема становища людей у місцях несвободи), ґрунтуючись на принципах прав людини.

Претенденти на участь у семінарі повинні бути готові:
· активно діяти у сфері підтримки й захисту прав людини;
· працювати в інтересах людей, які перебувають у місцях несвободи;
· співпрацювати з недержавними організаціями;
· відвідувати всі заняття освітнього заходу;
· працювати в команді з іншими учасниками семінару;
· працювати у складі моніторингових груп, які здійснюватимуть контроль за дотриманням прав людини в місцях несвободи в Україні.

Пріоритет під час конкурсного відбору буде надано претендентам, найбільш умотивованим здійснювати моніторинг у межах Національного превентивного механізму, та випускникам Всеукраїнської освітньої програми “Розуміємо права людини”.

Організатори забезпечують проживання та харчування учасників, витрати на проїзд до місця проведення семінару та у зворотному напрямку (за умови наявності проїзних документів і в межах вартості проїзду рейсовим автобусом або плацкартним вагоном поїзда). Групу учасників формуватимуть за результатами конкурсного відбору.

Для участі в конкурсі слід:
І. Зареєструвати свою кандидатуру на участь у Семінарі, заповнивши реєстраційну онлайн-анкету;
ІІ. Підготувати та додати до поля “Додаткове завдання” реєстраційної анкети есе, у якому висвітлити своє бачення дотримання прав людини в місцях несвободи в Україні та шляхів системного покращення ситуації. Перевагою буде розміщення есе у власному блозі на сайті Мережі активістів правозахисного руху.

Кандидатура вважається зареєстрованою, а есе – прийнятим на участь у конкурсі, якщо претендент отримав про це повідомлення від організаторів.

Конкурсні документи мають надійти до 18:00 5 жовтня. Учасників конкурсу повідомлять про його результати до 9 жовтня.

Контакти:
Всеукраїнська освітня програма
“Розуміємо права людини”
Костянтин Рєуцький, 095 295 54 40
Сергій Буров, 050 921 99 67
rozumiemopravaludyny@gmail.com

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: