Конкурс інноваційних музейних проектів: оголошено переможців

Український центр розвитку музейної справи оголосив переможців конкурсу грантів у межах проекту “ProMuseum”

Український центр розвитку музейної справи оголосив переможців конкурсу грантів у межах проекту “ProMuseum”. Проект підтримує Міжнародний фонд “Відродження” та МБФ “Україна 3000”.

Список проектів-переможців:

– “Шевченко forever”. Соціально-плакатна акція до 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка: конкурс і виставка плакатів на актуальну соціальну тематику з цитатами з Шевченка. Анжела Алєксанова, Черкаський обласний художній музей.

– “Гастролі однієї повісті”. Мандрівна мініекспозиція (у вигляді робочого кутка письменника Михайла Коцюбинського) та її театралізовані презентації на основі твору “Тіні забутих предків”, зокрема в торговельному центрі. Анна Андрушко, Вінницький літературно-меморіальний музей Михайла Коцюбинського.

– “Територія можливостей”. Проект із розвитку місцевості, популяризації народних ремесел та агротуризму: майстер-класи, лекції, навчання у Львівській академії мистецтв, виставка, різдвяна вечеря. Тетяна Бей, Ірина Білан, Державний історико-культурний заповідник “Тустань”.

– “Завдання завтрашнього дня”. Творчий семінар для молодих письменників-початківців. Проект спрямовано на згуртування молодої письменницької громади довкола музею через навчання й комунікацію з відомими письменниками та видання спільної збірки. Людмила Данилюк, Хмельницький літературний музей.

– “Майданчик ММК”. Оформлення майданчика біля музею (музейна толока, стритарт, інші акції), де буде відбуватися розгорнута музейна освітня програма у форматі open-air. Антоніна Кліменкова, Музей мініатюрної книги.

– “Підкорюй космос у режимі offline”. Розробка настільної гри для різних вікових категорій, заснування клубу настільних ігор космічного й астрономічного спрямування для постійного діалогу та подальшої творчої співпраці музею з молоддю. Лідія Кулик, Алла Локтєва, Житомирський музей космонавтики й авіації імені Сергія Корольова.

– “Вітаємо, ми – ваш музей!” Цикл виїзних інтерактивних освітніх програм, присвячених діяльності музею, презентація в сільських школах. Ольга Нужна, Художньо-меморіальний музей імені Іллі Рєпіна в Чугуєві.

– “Мама, тато, я – музейна сім’я (до 100-річчя МОКМ)”. Освітня програма для дітей і батьків у музеї, майстер-класи, участь у святкуванні 100-ліття музею. Світлана Романенко, Миколаївський обласний краєзнавчий музей.

– “Чигиринський край очима дітей”. Конкурс дитячої творчості, розробка музейної розмальовки, виготовлення дитячого путівника, виставка творів. Олена Трощинська, Національний історико-культурний заповідник “Чигирин”.

– “Сприяння розвитку молодіжних ініціатив у музейному просторі”. Проект спрямовано на згуртування молодих митців і молодої аудиторії довкола музею за допомогою виставки творів молодих митців разом із творами з колекції музею, а також низки публічних заходів (майстер-класів, дискусій, музичних заходів). Ірина Федів, Оксана Ясінська, Національний музей народного мистецтва Гуцульщини й Покуття.

– “Подорож у Країну Рад: територія міфів і реалій”. Подорож містом Миколи Островського, подорож експозицією “Під грифом цілком таємно” в музеї Миколи Островського, обговорення підсумків проекту з експертами. Марія Юзлова, Літературно-меморіальний музей Миколи Островського.

У межах проекту “ProMuseum” для працівників музеїв було проведено семінар “Створення та промоція якісного музейного продукту: практичний досвід і навички тренера”. Після навчання учасники подали на розгляд незалежної Експертної ради заявки на реалізацію цікавих ініціатив у своїх музеях.

Заявники претендували на здобуття невеликих грантів (до 16000 грн.). Переможці будуть реалізовувати свої задуми за консультативної підтримки викладачів, із якими вони працювали під час навчальної програми. Викладачами є шановані музейні працівники з великим досвідом викладання – Зеновій Мазурик (Львів), Світлана Остапова (Одеса) й Тетяна Пилипчук (Харків).

Усі підтримані проекти буде реалізовано навесні 2014 року. Після цього відбудеться ще одна навчальна сесія, де буде презентовано та проаналізовано в колі інших учасників і викладачів реалізацію кожного з підтриманих проектів. Кожен учасник проведе схожу презентацію у своєму регіоні задля ознайомлення колег із навичками, здобутими в межах проекту.

Контакти:
Український центр розвитку музейної справи
(044) 390 82 64
mail@prostir.museum

***

Місія Міжнародного фонду “Відродження” – фінансово й організаційно сприяти становленню відкритого, демократичного суспільства в Україні шляхом підтримки значущих для його розвитку громадських ініціатив.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: