Концепція розвитку освіти України на період 2015 – 2025 рр.

6 листопада 2014 року об 11.00 відбудеться круглий стіл, присвячений обговоренню проекту Концепції розвитку освіти України на період 2015 – 2025 рр. Захід відбуватиметься у державній інформаційній агенції УКРІНФОРМ.

6 листопада 2014 року об 11.00 відбудеться круглий стіл, присвячений обговоренню проекту Концепції розвитку освіти України на період 2015 – 2025 рр. Захід відбуватиметься у державній інформаційній агенції УКРІНФОРМ.

Українська освіта – один із найбільших секторів суспільства, у якому працюють і здобувають освіту близько 9 млн осіб. Україна успадкувала від СРСР потужну розгалужену освітню систему з передовою на той час інфраструктурою. За роки незалежності фактично відбувалося екстенсивне використання матеріально-технічних, кадрових і організаційних ресурсів попередньої системи та пристосування їх до потреб незалежної держави. Але на сучасному етапі потрібна системна реформа освіти, яка має бути предметом суспільного консенсусу, розуміння того, що освіта – це один з основних важелів цивілізаційного поступу й економічного розвитку.

Результатом реформи, на думку авторів Концепції має бути всеосяжна трансформація освітнього сектора. Освіта мусить перетворитися на систему, здатну до саморегуляції – відповідно до викликів суспільного розвитку, які постійно змінюються. Освіта має перетворитися на ефективний важіль економіки знань, на інноваційне середовище, у якому учні й студенти отримують навички і вміння самостійно оволодівати знанням протягом життя та застосовувати це знання в практичній діяльності. Освіта має продукувати індивідів, здатних забезпечити прискорене економічне зростання і культурний розвиток країни, свідомих, суспільно активних громадян, конкурентоспроможних на європейському і світових ринках праці. Освіта має стати реальною гарантією забезпечення високих соціальних стандартів. Реалізація цих єдиних для всієї освіти завдань має здійснюватися різними шляхами — через розмаїття освітніх інституцій, форм і методів навчання, запровадження сучасного менеджменту.

Концепцію підготовлено Стратегічною дорадчою групою при Міністерстві освіти і науки України у липні 2014 р. в рамках спільного проекту Міжнародного фонду «Відродження» та БФ «Інститут розвитку освіти». Проект Концепції оприлюднений на сайті МОН.

Після громадського обговорення та доопрацювання Концепцію буде розгорнуто в Дорожню карту освітніх реформ.

До участі у круглому столі запрошено експертів, представників громадськості, МОН та парламентського комітету з питань науки та освіти.

У круглому столі братимуть участь:

Ліля Гриневич, народний депутат, голова Комітету з питань освіти та науки

Віктор Громовий, директор Центру тестових технологій та моніторингу якості освіти, експерт СДГ

Світлана Калашнікова, директор Інституту вищої освіти АПН України, експерт СДГ «Освіта»

Георгій Касьянов, директор БФ «Інститут розвитку освіти», керівник СДГ «Освіта»

Сергій Квіт, міністр освіти та науки України

Сергій Клепко, проректор Полтавський інститут післядипломної педагогічної освіти, експерт СДГ «Освіта»

Ігор Лікарчук, директор Українського центру оцінювання якості освіти

Наталія Лімонова Громадська платформа «Нова Україна»

Оксана Овчарук, ГО «Агенція розвитку освітньої політики», експерт СДГ

Павло Полянський, заступник Міністра освіти і науки України

Інна Совсун, перший заступник Міністра освіти і науки України

Єгор Стадний, експерт Центру дослідження суспільства, експерт СДГ «Освіта»

Галина Усатенко, голова Правління Громадської ради при МОН України

Олег Шаров, проректор Університету економіки і права «Крок», експерт СДГ «Освіта»

Роман Шиян, ректор Львівського інституту післядипломної педагогічної освіти

Наталя Шульга, депутат Київської міської ради,голова постійної комісії Київської міської ради з питань освіти, науки та інноваційної політики

Юрій Шукевич, голова Асоціації керівників шкіл м. Києва, експерт СДГ «Освіта»

Контактна особа – Олена Заплотинська +380679305791 zaplotynska@gmail.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: