Вже за тиждень розпочнеться ХIІ Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал». Цьогоріч команда фестивалю підготувала близько 160 подій, які стануть місцем зустрічі однодумців: авторів, читачів, видавців, митців — усіх, хто працює з книгою.
Книжковий Арсенал — це масштабна інтелектуальна подія України, де розвиваються і взаємодіють книжкова, літературна, мистецька сцени, порушуються та осмислюються вагомі питання буття людини, а також суспільства й культури, яка покликана створювати такі взаємодії між людьми, спільнотами, інституціями, коли поєднання естетичного переживання та інтелектуального включення в контексті книги посилює спроможність людини та суспільства.
Цьогоріч фокус-тема фестивалю — «Життя на межі» — її кураторами стали голова Правління нашого Фонду, філософ і письменник, Володимир Єрмоленко та літературознавиця Тетяна Огаркова.
Як зазначають куратори: «Життя на межі — це межа самого життя, це точка, де життя бореться за себе відчайдушно, де захищає кожен свій міліметр. Життя на межі — це вразливість наших тіл, тендітність наших селищ, неперервність нашої турботи».
Програми партнерів в рамках Фестивалю
Свої спеціальні програми представлять партнери Фонду: Український ПЕН представить програму «Тривання голосу», а проєкт «П’ятий Харків» представить програму «Міста на межі».
Як раз в межах програми Харківського літературного музею відбудеться Дискусія «(Не)безпечне вглядання: які візії майбутнього нам потрібні?», в якій візьме участь виконавчий директор нашого Фонду, Олександр Сушко.
Дискусія пройде в суботу, 1 червня о 16:30 – 18:00 годинах на Головній сцені фестивалю.
«Міжнародний фонд «Відродження» від початків свого створення й до нині підтримує великі й малі проєкти у сфері культури: фестивалі, форуми, дослідження, виставки і вистави, книжкові й бібліотечні проєкти, — всі вони покликані (особливо зараз!) зберегти й посилити спільноти. Адже саме інтелектуальна й культурницька спільноти є опертям відкритого суспільства і рушієм демократичних змін в Україні», — підкреслює менеджерка програми “Соціальний капітал” нашого Фонду Радослава Кабачій.
Ми, у Міжнародному фонді «Відродження», тішимося, що попри війну і всі виклики, що пов’язані з нею, такі великі культурницькі події відбуваються в Україні. Тож запрошуємо усіх приєднатись до події.