Кінопроект ігрових короткометражних фільмів

20 липня у Малій сесійній залі Львівської міської ради відбулась прес-конференція щодо оголошеного конкурсу кінопроектів ігрових короткометражних фільмів соціального спрямування.

20 липня у Малій сесійній залі Львівської міської ради відбулась прес-конференція щодо оголошеного конкурсу кінопроектів ігрових короткометражних фільмів соціального спрямування. Організатор конкурсу мистецька формація Wiz-Art, яка до 1 грудня спродюсує три короткометражки. Тема конкурсу: примирення, соціальна інтеграція у суспільстві та постконфліктне врегулювання. Обов’язковою умовою є зйомки у Львові та області.

На сьогоднішній день в Україні продукується багато документальних стрічок, які висвітлюють ситуації, з якими суспільство зіткнулось за останні два роки. Маємо перенасиченість медіа-простору матеріалами, які зображають події, але створюють мало простору для роздумів над соціальними проблемами та викликами, які стоять перед суспільством. Саме таке завдання повинно виконувати ігрове кіно, актуальність якого є більш тривалою.

Важливість теми конкурсу прокоментувала Оксана Дащаківська, керівниця Західноукраїнського представництва Міжнародного фонду «Відродження»: “Зважаючи на те, що у нашій країні складна ситуація і ми переживаємо збройний конфлікт, спільнота справді потребує порозуміння і примирення… Конкурс кінопроектів – це доволі експериментальний проект, але ми віримо, що у такий спосіб, через кіно, можна артикулювати, визначати соціальні проблеми і проговорювати потенційні способи їх вирішення.”

Керівниця проекту Жанна Озірна розповіла, що ідея конкурсу кінопроектів виникла не на порожньому місці: “Мистецька формація Wiz-Art  вже мала досвід продюсування короткометражних фільмів, зокрема, стрічок “Жовта квітка для месьє Бурійона” та “Перша співбесіда”. Локальне кіновиробництво разом з кіноосвітою є одним з пріоритетних напрямків нашої діяльності. Це було засвідчено у грудні 2014 року під час Львівських кінозустрічей підписання спільного меморандуму про співпрацю у розвитку кіногалузі у Львові та області представниками департаменту культури Львівської облдержадміністації, управління культури міськради, обласної прокатної контори та Wiz-Art”.

“Безпосередньо на виробнитво трьох фільмів закладено близько 75 тисяч гривень, тобто на кожен фільм 20-25 тисяч гривень. Також ми шукаємо додаткове фінансування,”- зазначила директорка Львівської комісії Ольга Райтер. – Кіноіндустрія в такій багатомільйонній країні як Україна не може бути сконцентрована виключно в Києві. Треба передавати свої локальні особливості, розповідати свої історії через кіно і таким чином бути зрозумілішими і для інших регіонів. Це процес взаємного пізнання. Важливо, щоб це були особистісні історії, які би відбувались на тлі нашого часу. Ми не чекаємо ура-патріотичних, “шароварних-вишиваних” заявок. Ми такі фільми підтримувати не будемо.”

Богдана Брилинська, в.о. начальниці відділу маркетингу і культурних індустрій управління культури Львівської міської ради, відмітила, що такі проекти, як і загалом курс, якого тримається управління культури щодо підтримки культурних індустрій в місті, спрямовані на те, щоб Львів був не просто антуражем чи сценографією для кінозйомок, але й став активною частиною культурного життя України, зокрема кінопроцесу.

Метою проекту, що здійснюється ГО Wiz-Art за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» є сприяння розвитку українського ігрового кіно, яке б осмислювало сучасні суспільні явища та були рефлексією на нинішній час, а також організація відкритих кінопоказів та публічних дискусій з залученням якнайширшої аудиторії. 

Детальнішу інформацію про конкурс можна знайти на офіційному сайті Wiz-Art http://wiz-art.ua

Контакти: Wiz-Art Press Center, +380635615722, press@wiz-art.ua

 

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: