Київські підприємці не відчули користі від профільної програми

Малі й середні підприємці столиці у 2011-2012 роках недоотримали понад 100 млн. грн.

Малі й середні підприємці (МСП) столиці у 2011-2012 роках недоотримали понад 100 млн. грн., а та частина коштів, яку було виділено (11,1 млн. грн.), пішла на погашення відсотків по кредитах 2007-2008 років. Про це заявили експерти Фундації “Відкрите суспільство” 29 жовтня на прес-конференції в Києві, презентуючи результати відповідного дослідження. Дослідження було здійснено за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

За словами фахівців, перелік 42 “щасливчиків”, які отримали допомогу за міською програмою сприяння розвитку малого та середнього підприємництва на 2011-2012 роки, міська влада приховує за ширмою банківської таємниці банку “Хрещатик”, що здійснював погашення відсотків по кредитах.

Експерти наголошують, що навіть за умови ефективного та прозорого (конкурсного) розподілу таких коштів надання кредитів менш ніж 0,1% від загальної кількості МСП столиці є неефективним. “Київська міська програма сприяння розвитку малому й середньому підприємництву не виконала своїх завдань і не покращила ділового клімату у столиці України, а 42 отримувачі понад 11 млн. грн. бюджетних коштів досі невідомі”, – сказав аналітик Фундації “Відкрите суспільство” Олександр Бабанін.

За його словами, відсутність реєстру об’єктів нерухомого майна та земельних ресурсів дозволяє міській владі керувати підприємцями в “ручному режимі” та культивувати корупцію. Це призводить до збільшення вартості ведення бізнесу та суттєво зменшує надходження до бюджету. Більш ніж 5 000 малих архітектурних форм (МАФ) із майже 24 000 не легалізовано. Олександр Бабанін застерігає, що нещодавня ініціатива міської влади щодо укладення договорів власниками МАФ із КП “Світоч” сприятиме поширенню рейдерства, тінізації ринку та “ручному” керуванню.

Експерт звернув увагу на те, що, незважаючи на існування названої програми, підприємці та їх асоціації переважно не розглядають документу як дієвого інструменту вирішення їхніх проблем. Від 274 бізнес-асоціацій столиці жоден представник не з’явився на засідання профільної комісії Київради, де обговорювали результати виконання програми.

Директор Фундації “Відкрите суспільство” Іван Сікора наголошує: “Результати консультацій із представниками об’єднань МСП, народними депутатами України й експертами дають підстави говорити про нагальну необхідність реформування державної політики у сфері сприяння розвитку МСП на місцевому рівні, уникнення наявної практики “ручного” керування та формально-імітаційної діяльності. На часі зміни до порядку формування, виконання та звітування щодо регіональних програм МСП”.

Народний депутат сенія Ляпіна, голова Регіональної ради підприємців при Київській міськадміністрації Сергій Доротич, голова Всеукраїнської спілки працівників торгівлі та послуг “Трудова співдружність” Лаліта Картозія погодилися, що подібні міські програми потрібно виконувати під пильним контролем громадськості, а політика підтримки МСП в Києві та відповідна програма на 2013-2014 роки потребує серйозного реформування.

Контакти:
Фундація “Відкрите суспільство”
050 38 24 661
osf55@ukr.net

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисті й лобіюванні спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному й місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: