Київські ОСББ скаржаться на протидію влади

Громадянська мережа “Опора” провела робочу зустріч із головами ОСББ та ЖБК щодо покращення умов функціонування ОСББ

24 травня в Голосіївській райадміністрації Києва Громадянська мережа “Опора” провела робочу зустріч із головами ОСББ та ЖБК щодо покращення умов функціонування ОСББ. Захід відбувся за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Голови ОСББ та ЖБК, які проходять процедуру отримання у власність прибудинкової території, розповіли про проблеми в цій сфері.

Так, одне ОСББ, якому увірвався терпець після чергового перекопування комунальниками його охайної прибудинкової території, вирішило оформити землю у свою власність, щоби в нього принаймні питали дозволу на такі роботи. Та голові ОСББ в Управлінні благоустрою влаштували перехресний допит. На думку чиновників, ОСББ не має жодних прав на землю, бо в об’єднання немає документів на право користування, на право власності тощо. Але чому ж тоді ОСББ сплачує податок на землю, якщо воно не є її власником? Відповісти на це питання чиновники не змогли.

Також представники ОСББ розповіли, що в Київземі підготовка документу для фізичної особи, яка приватизує земельну ділянку, коштує 11-15 тисяч гривень, а для юридичної особи – 60 тисяч. Лише на початковому етапі ОСББ доведеться витратити не менш ніж 9 тисяч гривень.

Не зацікавлена міська влада й передавати землю ОСББ, якщо в будинку є нежитлові приміщення. Приміром, проблемним для ОСББ “Печерський-2” виявився кусень землі між будинком і молокозаводом, який забудовник брав в оренду на три роки, а потому земля потрапила в земельний кадастр. Міська влада тепер не зацікавлена в передачі землі ОСББ (хіба в оренду), бо в будинку є нежитлові приміщення.

Та єдине бажання київських ОСББ, як заявили голови, – це щоб їх припинили вважати виконавцями послуг і перекладати на плечі ОСББ всі проблеми житлово-комунальної галузі, що суперечить чинному законодавству, а також жодним чином не сприяє розвитку ОСББ у столиці.

Громадянська мережа “Опора”
Ірина Пушкар
(044) 286 26 70
irynapushkar@opora.org.ua

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування”  – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: