Херсонка змусила роботодавця виплатити зарплату

Олександр Токаленко, активіст Херсонської обласної організації ВГО "Комітет виборців України", опублікував на порталі "Правовий простір" статтю про те, які пенсіонерці допомогли отримати нараховану, але не виплачену заробітну плату

Олександр Токаленко, активіст Херсонської обласної організації ВГО “Комітет виборців України”, опублікував на порталі “Правовий простір” статтю про те, які пенсіонерці допомогли отримати нараховану, але не виплачену заробітну плату. Організація координує роботу Центру правової інформації та консультацій у Херсоні за підтримки програмної ініціативи “Права людини та правосуддя” Міжнародного фонду “Відродження”.

Херсонка змусила роботодавця виплатити зарплату
Олександр Токаленко

Поважний вік не став перешкодою для пенсіонерки з Херсона Ольги Іванівни Соловйової*. Щоб отримати свою заробітну плату у недобросовісного роботодавця, сімдесятип`ятирічна жінка звернулася за допомогою у Центр правової інформації та консультацій. І навіть самостійно відстоювала свої інтереси в суді.

Ольга Іванівна отримала призначення пенсії ще у дев`яності роки. Тоді ж вона зрозуміла, що мінімальної пенсії для підтримання нормального рівня життя недостатньо. Адже жінка у той час утримувала і виховувала двох малолітніх онуків. Але Ольга Іванівна не з тих, хто опускає руки, тому вона почала шукати можливості додаткового заробітку.

Вона працювала і на ринку, і у приватних підприємців, і в комунальних підприємствах. Навіть охоронцем автостоянки сім років у нічну зміну пропрацювала! І завжди заробітну плату їй виплачували повністю та у встановлені строки.

Але у 2010 році їй не пощастило, хоча виглядало усе законно. Ольга Іванівна влаштувалася на роботу до одного з комунальних підприємств міста двірником. Більше двох років вона працювала за трудовою угодою в цьому комунальному підприємстві та сумлінно виконувала свої обов`язки. Але потім підприємство, з яким у жінки було укладено угоду, ліквідували. А правонаступник вирішив не продовжувати співпрацю з Ольгою Іванівною. Ще й зароблену зарплату відмовились віддати.

Але не така Ольга Іванівна людина, щоб здатися. Вона звернулася за допомогою у Центр правової інформації та консультацій Херсонської обласної організації Комітету виборців України. На момент звернення до Центру, а це кінець січня 2014 року, комунальне підприємство заборгувало жінці майже три тисячі гривень. Його керівництво посилалось на відсутність коштів та той факт, що воно не є правонаступником того комунального підприємства, з яким у Ольги Іванівни було укладено трудовий договір.

Але юристи Центру побачили підстави для стягнення з комунального підприємства заборгованості по заробітній платі. Жінці було надано безоплатну правову допомогу, написано позов до суду та підготовка з питань участі у судових засіданнях.

Враховуючи поважний вік відвідувачки, їй запропонували безоплатне представництво інтересів в суді. Але жінка відмовилася, мотивуючи тим, що звикла розраховувати на свої сили. Тож, Ольга Іванівна сама відстоювала свої інтереси в суді.

Як і очікувалося, Дніпровський районний суд ухвалив рішення, яким задовольнив вимоги Ольги Іванівни про стягнення з комунального підприємства на її користь нараховану, але не виплачену заробітну плату у повному обсязі. Зараз триває процес виконання рішення. А невтомна Ольга Іванівна може стати прикладом людини, що відстоює свої права не зважаючи на вік та інші обставини.

Довідка

За даними, опублікованими Інститутом Горшеніна, який провів опитування з теми «Пенсійна реформа в Україні», понад 80% українців не розраховують на інші джерела доходу після виходу на пенсію, крім державної пенсії. 43,2% вважають, що пенсійна система в Україні повинна бути солідарною – кошти на виплату пенсій мають надходити від податків працюючих громадян.

Люди пенсійного віку звикли, що про них дбає держава, оскільки в умовах соціалістичної системи були зовсім інші підходи до пенсійного забезпечення. На теперішній час держава не достатньо забезпечує більшість пенсіонерів, саме тому вони є однією з найуразливіших верств населення.

Люди, котрі як і героїня цієї історії потрапили до складних життєвих обставин та у зв’язку з цим потребують безоплатної правової допомоги завжди можуть звернутися до Центру правової інформації та консультацій ХОО Комітету виборців України.

Отримати безоплатну правову допомогу можна за адресою:
Придніпровський узвіз 1, оф.8, м.Херсон. Запис на прийом проводиться за телефонами у м.Херсоні: (0552) 32-50-26 та (066)100-81-91.

*Ім’я та прізвище героїні змінено з етичних міркувань

Контакти:
Херсонська обласна організація
ВГО “Комітет виборців України”
(0552) 32 50 26
cvu.office.ks@gmail.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: