Кампанія «Дискримінація обмежує. Протидій!» вийшла за межі Інтернету

З початком вересня в десяти регіонах України стартує «вуличний етап» кампанії «Дискримінація обмежує. Протидій!». Вона реалізується спільними зусиллями Коаліції з протидії дискримінації в Україні, що об’єднує понад 50 громадських організацій, Міжнародного фонду «Відродження» та Офісу Уповноваженого з прав людини в Україні.

Дискримінація стосується кожного. Право не миритися з нею – теж

З початком вересня в десяти регіонах України стартує «вуличний етап» кампанії «Дискримінація обмежує. Протидій!». Вона реалізується спільними зусиллями Коаліції з протидії дискримінації в Україні, що об’єднує понад 50 громадських організацій, Міжнародного фонду «Відродження» та Офісу Уповноваженого з прав людини в Україні.

«Протидія дискримінації в Україні є одним із ключових пріоритетів діяльності Фонду протягом декількох останніх років, – підкреслює менеджерка програмної ініціативи «Права людини і правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження» Ліана Мороз. – Ми підтримували громадські організації і в їх роботі над антидискримінаційним законодавством, здійснювали юридичну допомогу щодо судового оскарження випадків дискримінації, проводили навчання громадських активістів і державних службовців стосовно застосування закону. Але ж за відсутності визнання та розуміння проблеми, належної обізнаності людей про те, як захистити свої права, боротися з дискримінацією неможливо. Просвітницька кампанія ж покликана розповісти на прикладі конкретних випадків з різних сфер життя, як кожен з нас може стати жертвою обмеження своїх прав і як цьому протидіяти».

Якщо жінці за 40, чи у неї малолітні діти, або вона вагітна, то шанс отримати кваліфіковану роботу з пристойною зарплатнею мізерний. Якщо людина в інвалідному візку, то вона позбавлена можливості вільно пересуватися містом, адже воно елементарно не пристосоване для її потреб. Якщо має кримську прописку, то банківське обслуговування на материку для нерезидентів не проводиться. Несправедливість? Ні, це – приклади дискримінації, з якою стикається чи не кожен українець і яку ми зазвичай сприймаємо як належне. Саме на цьому акцентує інформкампанія.

«Ця тема стосується кожного. Дискримінація в різних її ознаках – вік, національність, стать, сексуальна орієнтація, стан здоров’я, релігія тощо – у будь-який момент може стати стіною на шляху реалізації базових прав, – говорить координаторка кампанії Ірина Текучова. – Але мовчати не можна, адже стереотипи заважають кожній окремій людині жити повноцінним життям, а суспільству в цілому розвиватися на шляху до утвердження громадянського суспільства».

Інформаційна кампанія «Дискримінація обмежує. Протидій!» розпочалася ще у 2015-му і «жила» у соцмережах та на спеціально створеному сайті discrimi.net. На ресурсі є алгоритм дій у випадку дискримінації, тут можна отримати безоплатну правову консультацію або ж опублікувати власну історію.

«У столиці – на Майдані Незалежності та Хрещатику, а також у Вінниці, Львові, Одесі, Харкові, Чернігові за підтримки місцевої влади з’являться десятки тематичних сітілайтів. У київській та харківській підземках – метролайти. До слова, яскраві і змістовні макети безкоштовно розробила агенція «Skykillers», за що ми щиро вдячні, – анонсує подію Ірина Текучова. – Наш соціальний проект підтримали «Громадське радіо» та Radio ROKS, в ефірі яких звучатимуть тематичні аудіотреки. Сподіваємось і на увагу до теми інших ЗМІ. Акція триватиме протягом вересня і, якщо отримає публічну підтримку та резонанс, буде продовжена».

Макети кампанії

Автор: Марина Бондаренко, МФ “Відродження”

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: