В Одесі відкрилася виставка про мистецьке та історичне осмислення масового насильства ХХ століття

З 9 листопада по 16 грудня 2018 р. у МСМО триватиме виставка «(не)означені», яка поєднує рефлексії художника Нікіти Кадана та дослідників щодо тем, пов'язаних з етнічними чистками та іншими актами насильства в 30-40- роках ХХ століття.

З 9 листопада по 16 грудня 2018 р. у МСМО триватиме виставка «(не)означені», яка поєднує рефлексії художника Нікіти Кадана та дослідників щодо тем, пов’язаних з етнічними чистками та іншими актами насильства в 30-40- роках ХХ століття.

Проект «Пам`ять як ресурс і пам`ять як зброя: будуємо громадянське суспільство у контексті історичної пам`яті» реалізується за підтримки Програмної ініціативи «Соціальний капітал» Міжнародного фонду «Відродження».

Організатори: Музей сучасного мистецтва Одеси та Центр міської історії (Львів).

Кураторки: Олександра Трянова та Софія Дяк.

Місце: Музей сучасного мистецтва Одеси, м. Одеса, вул. Леонтовича (Белінського) 5.

Спадщиною ХХ століття серед іншого є незліченні та неозначені могили і мільйони вбитих. Їхні імена часто невідомі. А якщо відомі, то насамперед у родинних переказах. Безіменні у числах, вони стають символами та об’єктами пам’яті, політики та досліджень. Водночас теми пов’язані з масовим насильством, все ще є мало осмисленими, особливо локально. Їх й надалі використовують та підпорядковують вузьким ідеологічним рамкам та політичним цілям. Виставка «(не)означені» покликана дати імпульс ширшим рефлексіям та осмисленню травматичних і все ще не проговорених тем про наше минуле.

Основою виставки є роботи Нікіти Кадана, які складаються з трьох серій: «Національний ландшафт», «Гілка,» «Погром,» та робіт «Трансністрія» та «Селянин». Через мистецьке опрацювання фотографій жертв найстрашніших масових злочинів та насилля на українській території у ХХ столітті, зокрема Львівського погрому 1941 року та етнічних чисток на Волині, Кадан звертається до теми насилля і ставить питання про небезпеки заідеологізування і маніпулювання, витіснення «незручної історії« та наслідки «конкуренцій пам’ятей».

Особливістю виставки є залучення дослідників, насамперед істориків, але теж представників таких дисциплін як філософія, антропологія, література, візуальні студії. Це автори та авторки з України, США, Польщі, Великобританії, Німеччини, які працюють з архівними матеріалами та беруть участь у сьогоднішніх дискусіях на ці теми.

Спеціальна діскусійна програма включатиме лекції, дискусії, авторські тури та покази фільмів.

Соорганізатор: Hubs of History.

Кураторка дискусійної програми – Оксана Довгополова.

Посилання на подію у facebook: https://www.facebook.com/events/528447644289071

Контакти для медіа: Семен Кантор, директор МСМО, msiodessa@gmail.com , +38-050-336-37-21

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: