Із 433 навчальних закладів лише 31 надав публічну інформацію про стипендії

Центр творчих ініціатив “Східна Україна” направив запити про доступ до публічної інформації до 433 навчальних закладів, серед яких виші, коледжі й технікуми

Центр творчих ініціатив “Східна Україна” направив запити про доступ до публічної інформації до 433 навчальних закладів, серед яких виші, коледжі й технікуми. Запити розіслано в межах проекту “Прозоре бюджетування стипендій – передумова захисту прав студентів”, який підтримує програма “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

У запитах містилося прохання надати таку інформацію:
– кількість студентів, які навчалися за рахунок бюджету у 2005-2011 роках;
– кількість студентів, які отримували на загальних і пільгових підставах стипендії у 2005-2011 роках;
– сума бюджетних коштів, отримана для виплати стипендій у 2005-2011 роках.

Запити було направлено на офіційні адреси електронної пошти навчальних закладів, зазначені на веб-сторінках цих установ. Стосовно 85 закладів від поштових серверів надійшло повідомлення, що адреси не існує. 2 коледжі ліквідовано. Лише 31 навчальний заклад надав запитувану інформацію. 4 навчальних заклади прислали відповідь, що така інформація є внутрішньою службовою кореспонденцію. Керівництво інших закладів не підтвердило отримання запиту й не повідомило про необхідність продовжити терміни для надання відповіді.

Громадські експерти звернуться до органів прокуратури для припинення порушень законодавства.

Центр творчих ініціатив “Східна Україна”
office@activity.org.ua

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: