Інвестиційне майбутнє енергетичного сектору України

2 липня 2015 року в Українському кризовому медіа-центрі громадські експерти, урядовці та журналісти аналізували інвестиційну спроможність енергетичного сектору України. Організатори заходу – Центр підтримки реформ при КМУ та Міненерговугілля – мають намір продовжити серію медійних заходів, які з перших уст у популярній формі відповідатимуть журналістам та широкій громадськості на актуальні питання у сфері енергетики.

2 липня 2015 року в Українському кризовому медіа-центрі громадські експерти, урядовці та журналісти аналізували інвестиційну спроможність енергетичного сектору України. Організатори заходу – Центр підтримки реформ при КМУ та Міненерговугілля – мають намір продовжити серію медійних заходів, які з перших уст у популярній формі відповідатимуть журналістам та широкій громадськості на актуальні питання у сфері енергетики.

На переконання Володимира Демчишина, Міністра енергетики та вугільної промисловості, Україні потрібен вал приватних інвестицій, які підтримають допомогу ЄБРР і Світового банку та розвиватимуть енергетичну сферу нашої держави. Адже саме інвестиційні вливання зможуть активізувати видобування газу в Україні. Міністерство працює над залученням інвестицій, в тому числі переконуючи Мінфін, що зниження ренти на видобування стимулюватиме економіку та інвестиції.

Керівник управління європейської інтеграції Міненерговугілля Михайло Бно-Айріян наголосив на актуальності співпраці держустанов та держпідприємств для реалізації інвестиційних проектів, а також про необхідність удосконалення нормативно-правової бази з питань енергетики. Саме адаптація законодавства до міжнародних стандартів та рух у напрямку дерегуляції сприятимуть покращенню інвестиційного клімату в Україні. До слова, Михайло повідомив про завершення роботи над Законом «Про ринок електричної енергії», який у вересні хочуть просувати до ВРУ.

Старший економіст Світового Банку, відповідальна за енергетичні проекти в Україні Ільхем Б. Саламон, була налаштована оптимістично і вбачає основоположну роль міжнародних інвестиційних проектів в розбудові інфраструктури енергетики в Україні.

З презентаціями свого бачення інвестиційного сьогодні та завтра української сфери енергетики виступили провідні громадські експерти.

Андрій Перевертаєв, експерт Коаліції «Енергетичні реформи» вважає найбільш складним перехід від існуючого ринку до нового. У процесі цього переходу повинна працювати система техніко-економічного моделювання роботи нового ринку і перехідного періоду. Енергетичний сектор потребує параметричної системи, побудованої за принципом: потреба – оферта, – зобов’язання – гроші – реалізація – результат. Ознайомитися із повною версією презентації «Ринок як інструмент залучення інвестицій» можна тут.

Cергій Сорока, координатор проектів громадської платформи «Нова країна» вважає, що одного закону про енегросервісні компанії замало, тому потрібно впроваджувати давно анонсовані заходи зі стимулювання енергоефективності та газозаміщення. Для залучення приватних інвестицій у сферу теплопостачання потрібно забезпечити нормальні умови кредитування бізнесу, спростити обіцяні процедури землевідведення об’єктів теплопостачання та здешевити процедуру нестандартного приєднання до електромереж, принаймні, для об’єктів теплопостачання, які використовують нічну електроенергію. Ознайомитися із повною версією презентації Сергія Сороки можна тут.

Наталія Слободян, директор Департаменту енергетики Міжнародного центру перспективних дослідженьокреслилапроблеми розвитку газовидобувного сектору України. Ознайомитись із повною версією презентації «Залучення інвестицій у модернізацію газового сектору України» можна тут

Олена Павленко, президент аналітичного центру «Dixi Group» вважає, що інвестор прийде на ринок енергетики України тільки у тому випадку, коли він матиме довіру до держави вцілому, розумітиме, що правила гри у нас стабільні, прозорі та чесні, а конкуренція – справедлива (без монополізму). Ознайомитись із повною версією презентації «Прозорість видобувної галузі як аргумент для інвесторів» можна тут.

Відео круглого столу можна переглянути тут.

Центру підтримки реформ при КМУ діє за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

 Контакти: Анна Козаченко, Прес-служба Центру підтримки реформ, aokozachenko@gmail.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: