Міжнародна конференція «Інклюзія для всіх: освітня політика та практика»

Міжнародна конференція «Інклюзія для всіх: освітня політика та практика» зібрала міжнародних й українських фахівців з інклюзивної освіти та представників органів влади. У світлі реформи освіти та якісно нового визначення «особливих освітніх потреб» в Законі України «Про освіту» майже 200 учасників протягом 30 листопада - 1 грудня обговорюватимуть інклюзію як гарантію реалізації права кожної дитини на якісну освіту.

Міжнародна конференція «Інклюзія для всіх: освітня політика та практика» зібрала міжнародних й українських фахівців з інклюзивної освіти та представників органів влади. 

У світлі реформи освіти та якісно нового визначення «особливих освітніх потреб» в Законі України «Про освіту» майже 200 учасників протягом 30 листопада – 1 грудня обговорюватимуть інклюзію як гарантію реалізації права кожної дитини на якісну освіту.

Інклюзія – це долучення до єдиного освітнього процесу різних дітей. На цій конференції учасники зосередять увагу на додаткових потребах в освітньому процесі ромів, внутрішньо переміщених осіб, дітей з інвалідністю, мігрантів, біженців та дітей зі всіма іншими проявами різноманітності.

«Інклюзія – це не лише про рівний доступ, а й про якість освітніх та інших соціальних послуг. Коли в школі навчаються різні діти, це автоматично не означає, що дотримано право кожної дитини на освіту. Належна інклюзивна політика в Україні гарантуватиме, що всі діти мають доступ та рівні можливості отримати якісну освіту. Саме тому реформа загальної освіти та реформа інклюзивної освіти є, безумовно, взаємопов’язаними і повинні йти рука об руку, щоб вчителі сприяли інклюзивності та різноманітності в класах так само, як вони мають сприяти здійсненню реформи загальної освіти», – наголошуює  виконавчий директор Міжнародного фонду «Відродження» Євген Бистрицький.

Згідно з даними Державної служби статистики за 1 січня 2017 року, в Україні проживає більше 6,5 мільйонів дітей дошкільного, початкового та середнього шкільного віку (без врахування тих, хто проживає на території тимчасово окупованого Криму). Освіта є правом людини для всіх них, але багато хто залишається поза якісними, інклюзивними освітніми послугами. Багато дітей, котрі є соціально незахищеними, стикаються з дискримінацією через ґендер, етнічне походження чи інвалідність.

«Сьогоні перед нами стоїть назвичайно важливе й віповіальне завдання – виховати нове покоління українців, для якого інклюзія стане частиною світогляду і новим поглядом на дітей з додатковими освітніми потребами в нашому суспільстві», – сказала голова Благодійного Фонду Порошенка Марина Порошенко. 

Заступник Міністра освіти України Павло Хобзей повідомив: «Зараз Міністерство освіти і науки впроваджує реформу Нова українська школа, і одним із пріоритетних її завдань є формування інклюзивного освітнього середовища. На 2017 рік Уряд вперше виділив цільову освітню субвенцію на інклюзивну освіту – 209,4 млн гривень. Вона забезпечує проведення додаткових корекційно-розвиткових занять та придбання засобів корекції, дидактичного матеріалу тощо. На наступний рік уже заплановано збільшення цільової субвенції більш ніж вдвічі – в проект бюджету вона закладена на рівні 504 мільйонів гривень. Ця субвенція має заохочувати місцеві органи покращувати можливості інклюзивної освіти».

«Інклюзивна освіта – це, насамперед, право кожної дитини на отримання якісних освітніх та інших послуг за місцем проживання і, відповідно, обов`язок держави забезпечити їх. Окрім того, інклюзивна освіта має низку переваг для всіх учасників освітнього процесу – дітей, батьків, педагогів і суспільства в цілому. Інклюзивна освіта – це постійний процесс визначення і подолання перешкод для максимально значущої участі всіх в освітньому процесі», – пояснює директорка Всеукраїнського фонду «Крок за кроком» Наталія Софій.

Представниця Національної Асамблеї людей з інвалідністю України, одна з ключових спікерок конференції  Лариса Байда наголосила, що інклюзія – це соціальна цінність. «Що для мене означає інклюзивна освіта?  Це розвиток потенціалу кожної людини», – сказала вона.

Організували конференцію Міжнародний фонд «Відродження», програми Фундацій Відкритого Суспільства (Open Society Foundations) з раннього розвитку, підтримки освіти та прав людини й Всеукраїнський фонд «Крок за кроком».

Для додаткових коментарів на цю тему медіа можуть звернутися до експертів Міжнародного фонду «Відродження», надіславши запит на pr@irf.kiev.ua.

Фото: Адміністрація Президента України

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: