Інтерактивне опитування «Druzhkivka URBAN map» – нова форма спілкування з містянами

24 вересня на площі Молодіжній у Дружківці громадська організація «Нова Дружківка» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» провела інтерактивне опитування «URBAN map». Цей захід став другим у проекті «Об’єднуємось заради спільного» – два тижні тому на цьому ж місті відбулась арт-інсталяція «Городяни, які змогли».

24 вересня на площі Молодіжній у Дружківці громадська організація «Нова Дружківка» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» провела інтерактивне опитування «URBAN map». Цей захід став другим у проекті «Об’єднуємось заради спільного» – два тижні тому на цьому ж місті відбулась арт-інсталяція «Городяни, які змогли».

Заздалегідь підготувавши мапу Дружківки площею понад 13 квадратних метрів, координатори проекту звертались до городян з проханням відповісти на декілька питань, пов’язаних з містом. Але їхні відповіді нотувались у незвичний спосіб. Всі респонденти мали 10 наліпок різного кольору, кожна з яких відповідала за міські проблеми або досягнення. І вони клеїли їх на мапу згідно з тим зонуванням, яке вважали правильним. Наприкінці опитування сформувалась загальноміська мапа негараздів та перемог, яку мешканці зробили самостійно. Інтерактивна візуалізація завдяки різнокольоровим відмітками дала змогу більш виразно побачити частини міста з проблема чи, навпаки, з досягненнями. Цей результат у подальшому може стати відправним пунктом для реалізації проектів, спрямованих на подолання існуючих проблем, які позначили мешканці на мапі міста.  Всі зібрані будуть систематизовані у вигляді друкованої інфографіки, яку зможе отримати будь-який житель міста. А координатори зможуть поділитися своїми враженнями від заходу вже під час фінального воркшопу проекту «Об’єднуємось заради спільного», який відбудеться у жовтні.

«Було певною несподіванкою, що не тільки молодь залюбки брала участь у нашому опитуванні, але і люди більш старшого віку. Я звик до того, що пенсіонери у Дружківці інертні та не люблять брати учать у заходах, які організовує молодь. Також помітив, як молодь потихеньку починає звикати, що у вихідні у місті щось відбувається. Приходять підготовленні, бо читають наші анонси у Фейсбуку. Це значить, що наша робота не даремна, активних містян стає більше, що обов’язково призведе до формування громадянського суспільства у Дружківці. І воно зможе бути реальною силою для вирішення міських проблем», – поділився враженнями координатор проекту Сергій Пронкін.

«Дивлячись сьогодні на мапу, я зрозумів, що хотілося б мати у Дружківці більше парків, де можна відпочити з родиною. Дитячих майданчиків наче і вистачає, а ось зелених міст з розвиненою інфраструктурою нема. Також коли думав над відповідями, зрозумів, що знаю менше про ті райони, в яких не буваю, навіть незважаючи на невеликий розмір міста. Якось ми звикли жити компактно та не бачимо, які проблеми у сусідів з іншого мікрорайону», – розповів Роман, респондент інтерактивного опитування.

«Кожен з нас може перефарбувати усі ті чорні точки на мапі, які я побачив сьогодні. В першу чергу потрібно не бути байдужим. Спільними зусиллями ми можемо змінити набагато більше, ніж поодинці. Місто повинно оновлюватись, і те, як інтенсивно та наскільки якісно, залежить від нас, мешканців», – зазначив Олександр, один з останніх учасників інтерактивного опитування.

Нагадаємо, що закривати проект «Об’єднуємось заради спільного» буде воркшоп «Міські проекти як механізм об’єднання громади». Захід проходитиме у жовтні та стане підсумковим. Учасники воркшопу будуть мати змогу поспілкуватися, як з координаторами проекту, так і з запрошеними гостями з інших міст України.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: