Інтегруватися з ЄС для України вигідніше, ніж із Митним Союзом

У разі приєднання України до Митного Союзу Росії, Білорусі й Казахстану її експорт зросте на 17,9%, до Зони вільної торгівлі з ЄС – на 36%, до Євросоюзу – на 46,1%

У разі приєднання України до Митного Союзу Росії, Білорусі й Казахстану її експорт зросте на 17,9%, до Зони вільної торгівлі з ЄС – на 36%, до Євросоюзу – на 46,1%. Про це свідчать результати дослідження, яке здійснила Київська школа економіки за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”.

Презентуючи дослідження, Олександр Шепотило, професор Київської школи економіки, наголосив, що багатовекторність політики України створює економічну невизначеність і ризики, що призводить до зниження рівня інвестицій та експорту. При цьому експерт додав, що євроінтеграційний напрям більш вигідний для загального зростання експорту та для швидкого росту експорту товарів із високою доданою вартістю. Крім того, за його словами, це не веде до автоматичного погіршення умов торгівлі з країнами Митного Союзу.

Зі свого боку, Андрій Блінов, головний редактор журналу “Експерт”, зазначив: “Якщо ми говоримо про стосунки з ЄС, то ми передбачаємо також і інституційну інтеграцію, ефекти від якої виходять за межі Зони вільної торгівлі, адже, серед іншого, ми стаємо ближчими до європейських інвесторів”.

Павло Шеремета, президент Київської школи економіки, зауважив: “Якщо бути відвертим, то Митний Союз нас хоче більше, ніж Європа. Тому нам потрібно виконати “домашнє завдання” – здійснити реформи, щоб стати рішенням проблем ЄС”.

Контакти:
Київська школа економіки
Тамара Авдєєва
096 462 46 46
tavdeyeva@kse.org.ua

***

Європейська програма Міжнародного фонду “Відродження” сприяє європейській інтеграції України через поєднання зовнішних вимог Європейського Союзу, які випливають із підписаних міжнародних домовленостей, з підтримкою їх відстоювання та просування з боку українського громадянського суспільства, громадських організацій, які працюють заради утвердження європейських цінностей відкритого суспільства в Україні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: