Ініціатива «Восток-SOS» розширює напрямки роботи з колишніми заручниками

За останні 10 місяців сотні жителів Луганської та Донецької областей побували в полоні у терористів. Переживши допити, побиття, приниження, тортури, примусову працю і довгострокове перебування в неприйнятних побутових умовах, ці люди найчастіше потребують допомоги - психологічної, медичної, гуманітарної.

За останні 10 місяців сотні жителів Луганської та Донецької областей побували в полоні у терористів. Переживши допити, побиття, приниження, тортури, примусову працю і довгострокове перебування в неприйнятних побутових умовах, ці люди найчастіше потребують допомоги – психологічної, медичної, гуманітарної. Завдяки підтримці ініціативи «Восток-SOS» міжнародним фондом «Відродження» в лютому розпочинає свою роботу «Служба з надання допомоги та соціальної адаптації колишнім заручникам та їхнім сім’ям».

«Прагнучи привернути увагу держави і суспільства до проблем людей, які були або є заручниками, ми почали свою роботу зі створення загальної волонтерської бази таких осіб та їх сімей. В даний час в ній міститься інформація про 274 людей, які перебувають у полоні, – розповідає волонтер Ініціативи «Восток-SOS» Тетяна К. – Треба розуміти, що це тільки ті, чиї рідні та близькі звернулися до нас. Насправді їх значно більше. Багато сімей людей, що опинилися заручниками, знаходяться на межі «гуманітарної катастрофи» – враховуючи, що їхні родичі в полоні, вони не можуть виїхати, а коштів для існування не мають. Коли заручники все-таки звільняються з полону, з’являються нові проблеми: їхні документи часто знищені, часто ці люди потребують медичному обстеженні, допомоги лікарів. Родичі тих, хто побував у полоні, часто не знають, як спілкуватися з цими людьми, що пережили серйозні потрясіння».

За словами нашої співрозмовниці, активісти Ініціативи «Восток-SOS» написали проект, який підтримав міжнародний фонд «Відродження».

«У рамках цієї співпраці ми зможемо влаштовувати людей в медичні установи, придбавати для сімей заручників продуктові набори, забезпечувати їх деякими предметами першої необхідності, медикаментами, здійснювати психологічний супровід, оплату послуг зв’язку, або декількох днів проживання в хостелі. Очікується, що на одну сім’ю буде витрачатися приблизно 400 грн., а допомогти зможемо десь 20 сім’ям », – підсумовує Тетяна.

Крім того, в рамках даного проекту, волонтери «Восток-SOS» планують спільно з психологом розробити спеціальну пам’ятку для членів сімей заручників, в якій будуть описані правила спілкування з людьми, які страждають  посттравматичним розладом.

Якщо у вас є знайомі, які вийшли з полону, або ви знаєте родичів тих, хто ще там знаходиться, повідомте їм контакти «Служби з надання допомоги та соціальної адаптації колишнім заручникам та їхнім сім’ям»: monnonnoke@gmail.com,  телефон: (099) 736 42 41

За матеріалами: informator.lg.ua

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: