«Індекс корпоративної рівності – 2017»: у Києві оголосили перелік найбільш прогресивних компаній

«Індекс корпоративної рівності» назвав роботодавців, які найуспішніше впроваджували політику рівності на робочому місці в 2017 році. 115 компаній досліджували на відсутність дискримінації за ознаками статі, інвалідності, сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності. Лідерами рейтингу стали: Dell, 1+1 media, Британська рада, Lush, Ашан, Shell, Gres Todorchuk PR, Genesis.

«Індекс корпоративної рівності» назвав роботодавців, які найуспішніше впроваджували політику рівності на робочому місці в 2017 році.  115 компаній досліджували на відсутність дискримінації за ознаками статі, інвалідності, сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності. Лідерами рейтингу стали: Dell, 1+1 media, Британська рада, Lush, Ашан, Shell, Gres Todorchuk PR, Genesis.  

«Індекс корпоративної рівності» – перше національне дослідження корпоративних політики, правил та практик українського бізнесу щодо заборони дискримінації на робочому місці та підтримки рівності та розмаїття – третій рік поспіль реалізується Всеукраїнською благодійною організацією «Точка опори» у партнерстві з Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України, Жіночим консорціумом України та Коаліцією з протидії дискримінації в Україні за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

«Цей проект є унікальним успішним прикладом того, як бізнес у партнерстві з громадськими організаціями може бути носієм ідеї рівності та недискримінації в Україні», – підкреслила менеджер Програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження» Ліана Мороз.

На переконання співкоординаторки Коаліції з протидії дискримінації в Україні, директорки громадської організації «Центр «Соціальна Дія» Ірини Федорович, «Індекс корпоративної рівності є індикатором розвитку людино-орієнтованого підходу до організації роботи в Україні». «Підходу нового, складного та незрозумілого для багатьох компаній, але дуже потрібного для працівників, аби почуватися на роботі захищеними та оціненими. Підходу, який вже давно став обов’язковою частиною корпоративної культури у розвинених країнах», – зазначила Ірина Федорович.   

У 2017-му до Індексу приєднались 19 нових компаній, серед яких більшість – українські, а 5% із тих, що вже брали участь у проекті, покращили свій результат.

Кожна компанія оцінювалася за 30-ма критеріями і максимально могла набрати 100 балів. Уперше було здійснено перевірку результатів, отриманих шляхом опитування – аудит компаній, що включав обговорення результатів з HR-ром, підтвердження даних документально, а також фізична перевірка офісу на доступність для маломобільних груп.

«Беручи участь в Індексі, все більше компаній не просто демонструють свою прихильність та відданість принципам недискримінації та врахування людського різноманіття у своїй роботі. Вони отримують об’єктивну інформацію щодо своєї політики та практики стосовно працівників із інвалідністю, а також окреслюють сфери, в яких компанії мають вдосконалитися та долати бар’єри, аби створити справедливі умови праці для кожного працівника.  Це надихає», – зауважила начальник відділу нормативно-правового та юридичного забезпечення діяльності Національної Асамблеї людей із інвалідністю  Лариса Байда.

Команда Індексу  залучила до ініціативи 630 HR-менеджерів, працівників компаній, юристів; аудиторія проекту склала понад 100 тисяч осіб; більше 450 HR-менеджерів пройшли тренінги із впровадження політики рівності на робочому місці.  

За словами керівника українського «Індексу корпоративної рівності», виконавчого директора громадської організації «Точка опори» Тимура Левчука, цей проект – не просто рейтинг бізнесу без дискримінації на робочому місці, він стимулює компанії до розвитку та підтримки прав людини.

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: