НЕКонтрольований біль – 2016. Що змінилось? (Харків)

26-го січня в Харкові в Fabrika Space відбудеться обговорення ситуації щодо доступу до адекватного знеболення в Україні з представниками правозахисних організацій.

26-го січня в Харкові в Fabrika Space відбудеться обговорення ситуації щодо доступу до адекватного знеболення в Україні з представниками правозахисних організацій.

Питання до обговорення:

1. Як змінилось законодавство щодо обігу та призначення опіоїдних анальгетиків за останні роки та які рекомендації міжнародних правозахисних організацій було виконано Урядом України?

2. Скільки пацієнтів щороку потребують знеболення та як його призначають лікарі в стаціонарі та вдома?

3. Яка ситуація з доступністю опіоїдних анальгетиків в різних регіонах України? – короткий звіт проекту документування історій пацієнтів, які потребують знеболення в Україні.

4. Права паліативних пацієнтів в Україні та світі.

Учасники та учасниці презентації:

1. Леся Брацюнь, радниця Міністерства охорони здоров’я України, експертка з паліативної допомоги, м. Київ.

2. Олена Темченко, заступник начальника Департаменту – начальник відділу з питань попередження неналежного поводження в діяльності установ освіти, охорони здоров’я та соціального забезпечення, м. Київ.

3. Андрій Роханський, лікар, директор ГО «Інститут правових досліджень і стратегій» м. Харків.

4. Людмила Андріїшин, керівниця виїзного паліативного відділення Івано-Франківського обласного Центру паліативної допомоги, головний позаштатний спеціаліст Обласного управління охорони здоров’я з паліативної допомоги в Івано-Франківській області, м. Івано-Франківськ.

5.  Ксенія Шаповал, менеджерка програмної ініціативи «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження», м. Київ.

Під час заходу будуть презентовані 10 історій важкохворих пацієнтів, зібраних в рамках проекту документування порушень права  доступу до знеболення в Україні. Всього було опитано більше 100 пацієнтів та 30 медичних працівників в 10 регіонах України.

Попередній звіт Human Rights Watch “Неконтрольований біль”, опублікований 2011 року, та перелік рекомендацій для Уряду України доступний за посиланням.

Більше інформації на цю тему на сторінці у Facebook – Паліативна допомога в Україні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: