Громадянське суспільство України потребує європейського законодавства

Експерти переконані, що політичних перешкод для ухвалення нового закону про громадські організації немає

Політичних перешкод для ухвалення нового закону про громадські організації немає. Таким є висновок експертної дискусії за участю народних депутатів України, представників Адміністрації Президента, експертів провідних аналітичних центрів, яка відбулася в Києві з ініціативи програми “Посилення впливу громадянського суспільства” Міжнародного фонду “Відродження”.

Виконавчий директор Мережі центрів європейського права Олександр Вінніков наголосив, що ухвалення нового закону потрібне, оскільки чинне законодавство України не відповідає стандартам Ради Європи. За словами експерта, найбільша розбіжність із європейськими стандартами в чинному законодавстві – це можливість громадських організацій захищати права й інтереси тільки своїх членів. Крім того, чинне законодавство обмежує сферу діяльності неурядових організацій за територіальною ознакою. На усунення цих та інших розбіжностей із європейськими стандартами і спрямовано проект закону “Про громадські організації” (№7262-1), який Верховна Рада ухвалила в першому читанні.

Значних політичних розбіжностей у процесі роботи над законопроектом немає, зазначив голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко. “У підготовці проекту закону “Про громадські організації” складні фахові дискусії ведуться радше навколо юридично-технічних і термінологічних застережень, які висловлюють учасники робочої групи”, – зазначив він.

Заступник керівника Головного управління конституційно-правової модернізації Адміністрації Президента Володимир Кулик відзначив, що сьогодні є політична воля щодо оперативного ухвалення законопроекту. Він також підкреслив потребу залучити додаткових експертів і представників зацікавлених громадських організацій до складу робочої групи, яка опрацьовує текст майбутнього закону.

Виконавчий директор Міжнародного фонду “Відродження” Євген Бистрицький зазначив: “Враховуючи стратегічне значення законопроекту для розвитку громадянського суспільства в Україні, фонд підтримуватиме ефективну діяльність робочої групи. Провідні експерти в цій сфері, без сумніву, матимуть можливість висловити свою фахову позицію в ході доопрацювання законопроекту”.

Міжнародний фонд “Відродження”
Станіслав Лячинський
(044) 486 24 74
liachinskiy@irf.ua

***

Місія Міжнародного фонду “Відродження” – фінансово й організаційно сприяти становленню відкритого, демократичного суспільства в Україні шляхом підтримки значущих для його розвитку громадських ініціатив.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: