Громадянам надаватимуть правові консультації щодо проходження медико-соціальної експертизи

Центр громадської адвокатури розпочав проект “Реалізація громадських ініціатив підтримки правової допомоги щодо проходження медико-соціальної експертизи та пов’язаних із нею питань, аналізу викликів інвалідизації, реабілітації, підготовки пропозицій та їх просування”

Центр громадської адвокатури розпочав проект “Реалізація громадських ініціатив підтримки правової допомоги щодо проходження медико-соціальної експертизи та пов’язаних із нею питань, аналізу викликів інвалідизації, реабілітації, підготовки пропозицій та їх просування”. Проект підтримує програма “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду “Відродження”.

Як відомо, медико-соціальна експертиза зачіпає важливі права людини, які стосуються медицини, реабілітації та відновлення працездатності, соціального захисту, трудових можливостей, реалізації особистості, включення людей з інвалідністю в суспільне життя. Одначе в Україні функціонування медико-соціальної експертизи пов’язано з багатьма проблемами, в тому числі корупційними діяннями, непрозорістю роботи, відсутністю громадського контролю, недосконалістю нормативного забезпечення та правопросвітницької роботи тощо.

Проект передбачає надання правової допомоги щодо медико-соціальної експертизи та пов’язаних із нею питань в Україні. У межах проекту буде здійснено моніторинг проблем проведення медико-соціальної експертизи, присвоєння інвалідності та пов’язаних із цим питань, підготовано пропозиції за результатами громадської експертизи. Крім того, активісти лобіюватимуть свої пропозиції в органах влади з метою вдосконалити законодавство в цій сфері та привести його у відповідність із міжнародними стандартами.

Для громадян, які стикаються з труднощами при проходженні медико-соціальної експертної комісії для встановлення інвалідності чи здійснення переогляду, працюватиме правова приймальня, де можна отримати кваліфіковану консультацію щодо проблемних питань. Також юристи Центру здійснюватимуть правовий супровід судових справ щодо порушень прав громадян медико-соціальними експертними комісіями.

Контакти:
Центр громадської адвокатури
(032) 244 46 59
cga@lawngo.net

***

Мета програми “Громадське здоров’я” – сприяти розвитку спроможності громадянського суспільства для формування ефективної системи охорони здоров’я, яка базується на принципах прав людини та доказової медицини.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: