Громадський моніторинг виконання заходів у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції розпочнеться у всій Східній Україні

Громадські організації та представники експертного середовища ряду східних областей України заявили про бажання здійснювати громадський моніторинг виконання заходів у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції, домовились налагоджувати обмін інформацією, досвідом та координувати зусилля всіх "євромоніторингових" груп

Громадські організації та представники експертного середовища ряду східних областей України заявили про бажання здійснювати громадський моніторинг виконання заходів у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції, домовились налагоджувати обмін інформацією, досвідом та координувати зусилля всіх “євромоніторингових” груп.

У першій робочій зустрічі регіональних “євромоніторингових” груп Східної України, що відбулась у “Віденському домі” в м. Харків 4 лютого 2007 року, взяли участь представники проектів з громадського моніторингу регіональної політики європейської та євроатлантичної інтеграції за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”, а також представники організацій, які хотіли би здійснювати в майбутньому подібний моніторинг у областях, де цієї діяльності ще не започатковано.

Громадський “євромоніторинг” на обласному рівні передбачає моніторинг реалізації обласних планів заходів на виконання трьох Державних програм, затверджених Указом Президента України №1433 від 13 грудня 2003 року “Про державні програми з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України на 2004-2007 роки”, а також двох Планів дій (Плану дій Україна-ЄС та Цільового плану Україна-НАТО). Віднедавна, після прийняття Постанови Кабінету Міністрів України № 1819 від 27 грудня 2006 p., до цього переліку може також відноситись і Державна програма розвитку транскордонного співробітництва на 2007–2010 роки, яка повинна сприяти розвитку існуючих та появі нових “єврорегіонів” в Україні.

Метою зустрічі, в якій взяли участь представники громадських організацій та експертного середовища Сумської, Полтавської, Харківської, Дніпропетровської, Запорізької, Луганської та Донецької областей, було сприяти залученню до “євромоніторингу” ті області Східної України, де він ще не здійснюється (Сумська, Полтавська, Дніпропетровська та Запорізька). Представники Харківської та Донецької областей поділились набутим досвідом та проблемами, з якими можуть зіткнутись НУО інших областей при здійсненню “євромоніторингу”.

Основною проблемою, що створює своєрідне замкнуте коло, експерти називають невизначеність остаточного курсу на європейську та, тим більше, євроатлантичну інтеграцію – в розумінні вступу до ЄС та НАТО, – що впливає на відсутність держаного фінансування заходів у цій сфері, відповідно низький рівень спроможності місцевої влади самостійно здійснювати необхідну діяльність, а з урахуванням євроскептичних настроїв серед громадян та, зокрема, державних службовців – призводить до практичної бездіяльності або імітації діяльності.

Серед шляхів вирішення цієї проблеми експертами називається роз’яснення для всіх громадян того, що європейська та євроатлантична інтеграція – це розвиток цивілізованих відносин з сусідами та досягнення кращих світових стандартів у різних сферах – а не формальне членство у ЄС, НАТО, чи будь-яких інших організаціях. Громадські організації підтвердили бажання співпрацювати з владою, яка може, в свою чергу, використовувати ресурси НУО. За умови прозорого виділення бюджетних коштів – на конкурсній основі – можливо буде більш ефективно вирішувати проблеми, з якими очевидно не справляється влада в центрі та на місцях. Учасники презентували власні доробки у здійсненні громадського моніторингу виконання заходів у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції, моніторингу ЗМІ та громадської думки щодо питань євроінтеграції, а також обговорили досвід роботи консультаційно-дорадчих органів при органах державної влади та органах місцевого самоврядування щодо євроінтеграції.

Додаткова інформація доступна на сайті www.europa.org.ua в розділі “Євромоніторинг”.

Христина Басілія, менеджер зі зв’язків з громадськістю
тел: +380 (44) 461 97 09 | факс: +380 (44) 486 76 29
eлектронна пошта: basiliya@irf.kiev.ua
офіс: м. Київ, вул. Артема, 46, кім.1

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: