Громадський моніторинг реалізації регіональної політики європейської та євроатлантичної інтеграції розпочнеться у всій Східній Україні

Громадські організації та представники експертного середовища ряду східних областей України заявили про бажання здійснювати громадський моніторинг реалізації політики європейської та євроатлантичної інтеграції, домовились налагоджувати обмін інформацією, досвідом та координувати зусилля всіх "євромоніторингових" груп.

Громадські організації та представники експертного середовища ряду східних областей України заявили про бажання здійснювати громадський моніторинг реалізації політики європейської та євроатлантичної інтеграції, домовились налагоджувати обмін інформацією, досвідом та координувати зусилля всіх “євромоніторингових” груп.

Перша робоча зустрічі регіональних “євромоніторингових” груп Східної України відбулась у “Віденському домі” в м. Харків 4 лютого 2007 року. У ній взяли участь представники організацій, що реалізують проекти з громадського моніторингу регіональної політики європейської та євроатлантичної інтеграції за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”, а також представники організацій, які хотіли б у майбутньому здійснювати подібний моніторинг в областях, де ця діяльність ще не започаткована.

Громадський “євромоніторинг” на обласному рівні передбачає моніторинг реалізації обласних планів заходів на виконання трьох Державних програм, затверджених Указом Президента України №1433 від 13 грудня 2003 року “Про державні програми з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України на 2004-2007 роки”, а також двох Планів дій (Плану дій Україна-ЄС та Цільового плану Україна-НАТО). Віднедавна, після прийняття Постанови Кабінету Міністрів України № 1819 від 27 грудня 2006 p., до цього переліку можна також віднести і Державну програму розвитку транскордонного співробітництва на 2007–2010 роки, яка повинна сприяти розвитку існуючих та появі нових “єврорегіонів” в Україні.

Метою зустрічі, у якій взяли участь представники громадських організацій та експертного середовища Сумської, Полтавської, Харківської, Дніпропетровської, Запорізької, Луганської та Донецької областей, було сприяти залученню до “євромоніторингу” ті області Східної України, де він ще не здійснюється (Сумська, Полтавська, Дніпропетровська та Запорізька). Представники Харківської та Донецької областей поділились набутим досвідом та проблемами, з якими можуть зіткнутись НУО інших областей при здійсненні “євромоніторингу”.

Основною проблемою, що створює своєрідне замкнуте коло, експерти називають невизначеність остаточного курсу на європейську та, тим більше, євроатлантичну інтеграцію – в розумінні вступу до ЄС та НАТО, – що впливає на відсутність держаного фінансування заходів у цій сфері, відповідно низький рівень спроможності місцевої влади самостійно здійснювати необхідну діяльність, а з урахуванням євроскептичних настроїв серед громадян та, зокрема, державних службовців – призводить до практичної бездіяльності або імітації діяльності.


Серед шляхів вирішення цієї проблеми експертами називається роз’яснення громадянам того, що європейська та євроатлантична інтеграція – це розвиток цивілізованих відносин з сусідами та досягнення європейських стандартів у різних сферах життя– а не формальне членство у ЄС, НАТО, чи будь-яких інших організаціях. Громадські організації підтвердили бажання співпрацювати з владою, яка може, в свою чергу, використовувати ресурси НУО. За умови прозорого виділення бюджетних коштів – на конкурсній основі – можливо буде більш ефективно вирішувати проблеми, з якими, очевидно, не справляється влада в центрі та на місцях. Учасники презентували власні доробки у здійсненні громадського моніторингу реалізації політики європейської та євроатлантичної інтеграції, моніторингу ЗМІ та громадської думки щодо питань євроінтеграції, а також обговорили досвід роботи консультаційно-дорадчих органів з питань євроінтеграції при органах державної влади та місцевого самоврядування .

Додаткова інформація доступна на сайті www.europa.org.ua в розділі “Євромоніторинг”.


Автор : Громадська коаліція “Донбас Європейський”

Олена Романова, координатор програми “Європейська програма”
тел: +380 (44) 461 9500 | факс: +380 (44) 486 0166
eлектронна пошта: romanova@irf.kiev.ua
офіс: м. Київ, Бехтерівський пров. 13а, к.5

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: