Громадський контроль євроінтеграційних реформ: нові виклики для нового складу української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС

Угоду про асоціацію між Україною і ЄС не вдасться виконати без активного залучення громадянського суспільства. Такої одностайної думки дотримуються учасники Асамблеї Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС, що днями відбулась у Києві. Захід пройшов за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження».

Угоду про асоціацію між Україною і ЄС не вдасться виконати без активного залучення громадянського суспільства. Такої одностайної думки дотримуються учасники Асамблеї Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС, що днями відбулась у Києві.

Захід пройшов за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження».

Представники з-понад 130 громадських організацій із усіх областей України, органів державної влади та міжнародних інституцій говорили про пріоритети євроінтеграційних реформ і виклики, що стоять на заваді виконанню Угоди про асоціацію.

Хюґ Мінґареллі, голова Представництва ЄС в Україні, визначив п’ять умов для успішної імплементації Угоди про асоціацію:

  • обопільна відповідальність України та ЄС за взяті зобов’язання;
  • визначення чітких пріоритетів на кожен рік;
  • посилення співпраці уряду та парламенту України на всіх етапах законодавчого процесу;
  • системний моніторинг для об’єктивної картини ходу реформ;
  • налагодження ефективної комунікації щодо завдань та важливості впровадження Угоди про асоціацію у суспільстві.

Особлива роль у цьому процесі належить Українській стороні Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС, головними завданнями якої є підготовка неупередженого аналізу виконання Угоди у різних сферах, вироблення рекомендацій щодо пріоритетних кроків для прискорення реформ, роз’яснення завдань та значення Угоди про асоціацію широкій громадськості та налагодження співпраці з європейським громадянським суспільством.

Під час зібрання також обрали новий склад Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС, який представлятиме громадянське суспільство в процесі виконання Угоди про асоціацію впродовж наступних двох з половиною років. До нього увійшли 15 представників від організацій громадянського суспільства, роботодавців та профспілок. Громадський сектор представлятимуть: Іван Кульчинський (Агенція Європейських Інновацій), Лілія Олексюк (Всеукраїнська Асоціація «Інформаційна безпека та інформаційні технології») та Олена  Павленко (DiXi Group).

З повним списком складу Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС можна ознайомитись тут: https://goo.gl/UkoTS9

Асамблея відбулась у рамках проекту «Громадська синергія: посилення участі громадськості в євроінтеграційних реформах за допомогою Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС (УС ПГС) та Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства (УНП)», який фінансується Європейським Союзом і Міжнародним фондом «Відродження».

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: