Громадськість Житомира працює над Статутом територіальної громади міста

25 листопада 2009 року у прес-центрі Житомирського міськвиконкому відбулася конференція “Статут територіальної громади м. Житомира”. Конференція проходила у рамках програми “Впровадження статуту територіальної громади м. Житомира”, що реалізується Житомирським обласним центом молодіжних ініціатив спільно з Житомирською міською радою та Житомирським міським Фондом розвитку громади за підтримки Агентства США з міжнародного Розвитку (USAID) та Міжнародного фонду “Відродження”.

На конференції учасники програми (представники територіальної громади, ГО, ОСББ, ОСН м. Житомира, органи місцевого самоврядування) обговорили, опрацювали та погодили спільні проекти наступних документів:

  • Статуту територіальної громади м. Житомира
  • Положення “Про проведення громадських слухань в м. Житомирі”
  • Положення “Про проведення загальних зборів за місцем проживання в м. Житомирі”, Положення “Про місцеві ініціативи в м. Житомирі”

Також було проведено фахову, досконалу, об’єктивну експертизу проектів рішень та вивчено досвід впровадження і функціонування статутів територіальних громад в інших містах України.

У конференції взяли участь провідні місцеві науковці, громадські діячі, депутати місцевих рад, провідні експерти з розвитку місцевого самоврядування з інших міст України.

Як зазначив Андрій Карташов, голова Житомирського обласного Центру молодіжних ініціатив, “стабільний соціально-економічний розвиток міста можливий лише за умови повсякденної та ефективної співпраці органів місцевого самоврядування з місцевими жителями у виробленні та прийнятті стратегічних рішень, вирішенні місцевих проблем, що в свою чергу вимагає прояву ініціативи від громадян, їх високої свідомості, організованості, громадської активності”.

На думку Олександра Круківського, начальника управління муніципального розвитку Житомирської міської ради, “статут міста є надзвичайно важливим документом, оскільки на місцевому рівні регулює відносини “влада-громада”. Діючий закон “Про місцеве самоврядування в Україні” не робить цього, права громади в ньому тільки вказані, але процедура здійснення норм прямої демократії має бути врегульована Статутом. Окрім того, Статут сприятиме процесу формування територіальної громади як спільноти, а не просто сукупності людей-жителів населеного пункту”.

Додаткову інформацію, фотографії можна отримати у Прес-службі Центру за телефоном (0412) 41-89-82, 097 280 12 43

Діана Зубко, координатор програми “Посилення впливу громадянського суспільства
тел: +380 (44) 461 95 00 | факс: +380 (44) 486 01 66
eлектронна пошта: zubko@irf.kiev.ua
офіс: м. Київ, пров. Бехтерєвський, 13-a, кім. 2

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: