Громадськість України та ЄС: офіційна співпраця в межах Угоди про Асоціацію

16 квітня 2015 року о 9.00 у Конференц-залі Президент-готелю (Київ, Госпітальна, 12). відбудеться Установча зустріч Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС (ПГС), яка підсумує річний процес формування органу двосторонньої співпраці громадськості ЄС та України.

16 квітня 2015 року о 9.00 у Конференц-залі Президент-готелю (адреса: Київ, Госпітальна, 12) відбудеться Установча зустріч Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС (ПГС), яка підсумує річний процес формування органу двосторонньої співпраці громадськості ЄС та України. 

Стаття 469 Угоди про асоціацію між Україною та ЄС (УА) передбачає створення Платформи громадянського суспільства Україна – ЄС (ПГС). Цей двосторонній громадський орган, який формується зі стороною ЄС, є одним із трьох інструментів Асоціації разом із Комітетом асоціації та Парламентським комітетом асоціації. Якщо останні покликані виконувати відповідно виконавчу та законодавчу функції в процесі реалізації Угоди, то Платформа громадянського суспільства створена «з метою інформування [представників громадянського суспільства] про виконання… Угоди та врахування… внеску [представників громадянського суспільства] для її виконання» (ст. 469). Це означає, що ПГС матиме наглядову функцію в процесі реалізації Угоди.  

Українська сторона, сформована громадськими організаціями під час Установчих зборів ПГС 7 листопада, та сторона ЄС – Європейський економічний та соціальний комітет (ЄЕСК) –  є сторонами у формуванні ПГС Україна-ЄС. На Установчу зустріч запрошено також спостерігачів із числа громадських організацій України та ЄС – Форуму громадянського суспільства Східного партнерства, національних організацій роботодавців та профспілок країн ЄС тощо.

До квітня 2015 року сторони розв’язали всі питання, пов’язані з процесом заснування ПГС, і погодились розпочати роботу ПГС у двосторонньому форматі.

Почесні гості, що братимуть участь в урочистому відкритті Установчої зустрічі ПГС Україна-ЄС:

  • Ян Томбінські, Голова Представництва ЄС в Україні
  • Валерій Чалий, Заступник Глави Адміністрація президента
  • Олена Зеркаль, Заступник Міністра закордонних справ України
  • Павло Розенко, Міністр соціальної політики України
  • Наталія Гнидюк, Голова Урядового офісу з питань європейської інтеграції при Кабінеті Міністрів України 
  • Борис Тарасюк, Співпрезидент Парламенської асамблеї Євронест

Основним завданням Установчої зустрічі буде ухвалення спільного регламенту, де було б враховано позицію громадського сектору, представників профспілкових організацій та організацій роботодавців України. Після ухвалення Регламенту та виборів співголів зі сторони ЄС та України ПГС буде офіційно розпочне свою роботу.

17 квітня офіційно сформована ПГС проведе консультації із представниками  виконавчої та законодавчої гілок влади, відповідальними за реалізацію політики європейської інтеграції. Консультації стосуватимуться цілей та задач ПГС Україна-ЄС, а також форматів співпраці із органами влади України та ЄС. До консультацій запрошені заступники міністрів з питань європейської інтеграції, члени Урядового офісу з питань європейської інтеграції Секретаріату Кабінету міністрів України та інші особи, які безпосередньо працюють над прискоренням впровадження положень Угоди про асоціацію. 

Результатом Установчої зустрічі 16 квітня та консультацій 17 квітня буде план дій з розвитку ПГС та з роботи над Угодою про асоціацію, а саме моніторингу та інформування про Угоду.

Захід відбудеться за підтримки Європейської програмної ініціативи Міжнародного фонду «Відродження».

Контакти: Ганна Гребеннікова, секретар ПГС, (044)238-68-43, (063)107-10-99; ann.grebenn@gmail.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: