Громадськість України та ЄС створює двосторонню інституцію в рамках Угоди про асоціацію

Установчі збори української частини Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС відбудуться 7 листопада о 9.30 у Києві у «Президент-Готелі». Ратифікація та початок тимчасового застосування (з 1 листопада) Угоди про асоціацію між Україною та ЄС відкрила для громадянського суспільства цей унікальний інструмент прямої двосторонньої співпраці з ЄС.

Установчі збори української частини Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС відбудуться 7 листопада о 9.30 у Києві у «Президент-Готелі». Ратифікація та початок тимчасового застосування (з 1 листопада) Угоди про асоціацію між Україною та ЄС відкрила для громадянського суспільства цей унікальний інструмент прямої двосторонньої співпраці з ЄС.

Платформа громадянського суспільства Україна-ЄС складатиметься з представників громадянського суспільства України, з одного боку, і членів Європейського економічного і соціального комітету, з іншого. Основним завданням цієї структури стане сприяння виконанню Угоди шляхом здійснення моніторингу, незалежної експертизи, консультацій і співпраці з двосторонніми міжурядовими (Рада асоціації, Комітет асоціації) та міжпарламентськими (Парламентський комітет асоціації) органами. Роль та завдання Платформи окреслені текстом Угоди (Статті 469-470), втім, визначити конкретну форму та порядок денний Платформи належить самим її учасникам.

Ряд громадських організацій, що підтримують європейську інтеграцію України та спеціалізуються на питаннях, визначених Угодою, ініціювали установчий процес Платформи навесні 2014 року. Оргкомітет Установчих зборів було  сформовано на основі відповідної Ініціативної групи. Він складається з представників професійних асоціацій, організацій роботодавців, профспілок, аналітичних центрів та інших організацій, членів Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства.

Оргкомітет запропонував бачення Платформи у форматі 15-ти робочих груп, що представляють основні тематичні блоки відповідно до тексту Угоди. Оргкомітет розробив також демократичну процедуру відбору організацій до участі в Платформі.

Планується, що на Установчих зборах української частини Платформи 7 листопада буде обрано 15 координаторів робочих груп, які представлятимуть Україну у Платформі протягом найближчого року. У свою чергу, 15 представників з боку ЄС визначить Європейський соціальний та економічний комітет.

Свою підтримку формуванню Платформи на Установчих зборах засвідчать високі гості: 

  • Григорій Немиря, голова Комітету ВР України з питань європейської інтеграції
  • Олена Зеркаль, заступник Міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції
  • Микола Кузьо, перший заступник Директора Урядового офісу з питань європейської інтеграції Секретаріату Кабінету Міністрів України
  • Ханнес Шрайбер, керівник політичного відділу Представництва Європейського Союзу в Україні
  • Анджей Адамчик, член Європейського економічного та соціального комітету
  • Ремі Дюфло, представник Групи підтримки України, Європейської служби зовнішньополітичної діяльності
  • Калман Міжеі, голова консультаційної місії ЄС з реформи цивільного сектору безпеки в Україні 

Контакти Оргкомітету:
 +380631071099 
eu.ua.platform@gmail.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: