Громадськість та уряд об’єднали зусилля задля розвитку Дунайського регіону

13 жовтня 2010 року в приміщенні Міністерства охорони навколишнього природного середовища України відбувся семінар представників центральних органів влади та громадськості щодо майбутнього розвитку Дунайського регіону як частини Європейського Дунайського регіону. Поштовхом для такого обговорення долі Дунайського регіону стало вироблення Європейським Союзом Стратегії розвитку Дунайського регіону, до чого активно долучилися українська громадськість та уряд.

Бачення уряду та громадськості щодо розвитку Дунайського регіону відобразилося в офіційній позиції України, що містить конкретні проекти та ініціативи, які були передані Європейській Комісії. Пропозиції мають на меті покращити життя місцевого населення Дунайського регіону в таких сферах, як охорона довкілля, транспорт, енергетика, культура, безпека та інституційний розвиток. Зокрема, запропоновано реалізувати проекти спорудження міжнародної вантажопасажирської паромної переправи Орловка-Ісакча та мосту на даному переході, будівництва автомагістралі Одеса-Рені протяжністю 261 км із мостовим переходом через Дністровський лиман, створити систему поводження із побутовими відходами в населених пунктах регіону, реалізувати заходи щодо попередження повеней, проекти розвитку сільського, зеленого, винного та круїзного туризму. Також планується забезпечити населення доступом до питної води, впровадити органічне сільське господарство та вирішити наболілу проблему озера Сасик, розширити заповідні об’єкти для збереження та відновлення цінних видів флори та фауни регіону.

Реалізація вказаних проектів буде важливою та принесе користь не тільки населенню України, але і нашим сусідам, сприятиме співпраці та добросусідству між дунайськими країнами.

Координатор Робочої групи з розвитку Дунайського регіону ГЕР Ольга Мелень вказує на важливість зібрання та лобіювання інтересів звичайного населення дунайського регіону за допомогою Робочої групи не тільки на національному рівні, але і на європейському, зокрема в процесі розробки такого стратегічного документу, як Дунайська стратегія ЄС.

Сталий розвиток української частини Дунайського регіону буде забезпечений лише у випадку посилення внутрішнього співробітництва суб-регіонів України – Карпатського та Придунайського, наприклад, в царині екологічної безпеки, інтегрованого управління водними ресурсами, – зауважив один з провідних експертів проекту, кандидат економічних наук Олег Рубель.

За словами Ірини Солоненко, Директора Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”, вироблення пропозицій від України щодо розвитку Дунайського регіону стало прикладом того, як кілька громадських організацій та експертів, що об’єднали свої зусилля, можуть вплинути на позицію уряду, а відтак долучитися до представлення на рівні ЄС якісного продукту від України.

На думку Олега Рибачука, який очолює Громадську експертну раду при українській частині комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС, Громадська експертна допомога уряду, як показав приклад роботи Робочої групи з розвитку Дунайського регіону ГЕР та уряду, це можливість для України достойно представляти свою позицію на міжнародній арені.

З приводу отримання більш детальної інформації просимо звертатися до координатора Робочої групи з розвитку Дунайського регіону Ольги Мелень – тел.: 032 2557682, email: melen.olya@gmail.com

***

Пропозиції української громадськості щодо розвитку Дунайського регіону були напрацьовані за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду «Відродження» в рамках проекту «Стимулювання української громадськості до участі у реалізації Європейської стратегії розвитку Дунайського регіону», що реалізовується МБО «Екологія-Право-Людина».

Детальніше: www.epl.org.ua

Джерело: «Екологія-Право-Людина»

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: