Громадськість Одеси здійснюватиме моніторинг соціального захисту населення

Одеський суспільний інститут соціальних технологій розпочав проект “Забезпечення участі громадськості у здійсненні соціальної політики в місті Одесі”

Одеський суспільний інститут соціальних технологій розпочав проект “Забезпечення участі громадськості у здійсненні соціальної політики в місті Одесі”. Проект підтримує програма “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Директор інституту Андрій Крупник нагадав, що організація понад 10 років тому вперше в Україні розробила механізм соціального замовлення, який зараз діє вже більш ніж у двадцяти містах і дозволяє органам місцевої влади залучати на конкурсній основі некомерційні організації для вирішення пріоритетних проблем за рахунок бюджетних і небюджетних коштів.

“В Одесі проживають понад 260 тисяч пенсіонерів, 52 тисячі інвалідів, а ситуація з кількістю безпритульних чи не найгірша в Україні. Зараз ми розпочали комплексне дослідження того, як органи місцевої влади впроваджують систему надання соціальних послуг населенню, й особливу увагу буде приділено ролі неурядових організацій у цьому процесі. У громадськості виникають запитання щодо обґрунтованості та прозорості бюджетних витрат у соціальній сфері, тому ми проаналізуємо ефективність участі громадськості у процесах розподілу допомоги та планування міської соціальної політики”, – розповів Андрій Крупник.

За його словами, аналіз виявить “слабкі місця” та джерела проблем, які слід подолати для того, щоб система соціальної допомоги в Одесі розвивалася згідно з інтересами громадян.

Після цього експерти підготують пропозиції до місцевої влади щодо залучення громадськості до роботи у сфері соціального захисту населення.

Результати аналізу та пропозиції можна буде обговорити під час круглого столу за участю представників громадськості, соціальних служб, органів місцевої влади, ЗМІ. Після цього пропозиції буде передано до Одеської міської ради. Департамент праці та соціальної політики міськради вже дав згоду сприяти реалізації проекту.

Андрій Крупник наголошує, що завдання нещодавно ухваленої Стратегії реформування системи надання соціальних послуг можуть і далі бути тільки деклараціями, якщо на місцях не сприяти посиленню ролі недержавних організацій.

Нагадаємо, торік Кабінет Міністрів схвалив Стратегію реформування системи надання соціальних послуг, якою пропонується залучати до планування й надання послуг, моніторингу якості й діяльності суб’єктів, що їх надають, громадські, благодійні й релігійні організації, а також забезпечити громадський контроль у цій сфері.

На відміну від України, до 60% соціальних послуг у країнах Євросоюзу надають громадські організації. Як показує практика, такі послуги зазвичай якісніші й дешевші, ніж ті, що надає держава. Крім того, недержавні організації діють зазвичай більш прозоро й відкрито.

Контакти:
Одеський суспільний інститут соціальних технологій
Андрій Крупник    
066 754 06 12
krupnikas@ukr.net

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: