Громадськість контролюватиме впровадження ініціативи “Відкритий Уряд” в Україні

Представники Громадського партнерства “Відкритий Уряд” провели прес-конференцію в Києві

Громадськість контролюватиме, наскільки ефективно українська влада запроваджує заходи, передбачені Національним планом дій міжнародної ініціативи “Партнерство “Відкритий Уряд””. Про це заявили представники Громадського партнерства “Відкритий Уряд” на прес-конференції в Києві 26 квітня. Діяльність партнерства підтримує програма “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Олексій Орловський, директор програми “Громадянське суспільство та належне врядування”, нагадав, що фонд підтримав участь громадськості в розробці плану. Він наголосив, що 80% заходів плану українська влада має виконати до кінця року.

Олексій Орловський поінформував, що план передбачає приєднання України до ініціативи ЕІТІ (прозорість енергосектору). “Ця ініціатива передбачає, що фінанси, які держава отримує від видобутку та транспортування природних ресурсів, підлягають оприлюдненню й мають проходити незалежний міжнародний аудит, коли зіставляються дані енергетичних компаній і дані про надходження до бюджетів”, – розповів він.

Також Олексій Орловський повідомив, що пункт 2 плану стосується розвитку локальної демократії. “Сьогодні ми не можемо говорити про демократію, якщо не будемо імплементувати норм європейського законодавства”, – наголосив він.

Олеся Архипська, керівник Національного центру електронного урядування, заступник генерального директора ДП “Держінформресурс”, поінформувала, що до 1 червня буде розроблено деталізований план, де буде прописано персональну відповідальність чиновників за запровадження конкретних заходів. Крім того, буде зроблено інформаційно-комунікаційний план.

У свою чергу, Олексій Хмара, голова секретаріату Громадського партнерства “Відкритий Уряд”, президент Творчого об’єднання “ТОРО” – Контактної групи в Україні “Transparency International”, додав, що скоро з’явиться урядовий сайт, де буде абсолютно вся інформація про ініціативу “Відкритий Уряд”.

Нагадаємо, Керівний комітет Міжнародної ініціативи “Партнерство “Відкритий Уряд”” проаналізував План дій України на відповідність установленим стандартам (орієнтація на конкретні дії та відображення основних принципів відкритого врядування – прозорість, участь громадськості, підзвітність, використання технологій, інноваційність) і прийняв його без зауважень. Держсекретар США Гіларі Клінтон на конференції відзначила якість українського плану дій у частині запровадження електронних звернень громадян. Вони дозволять спростити роботу з запитами та легко отримувати інформацію від влади.

Громадське партнерство “Відкритий Уряд”
Олексій Хмара
(052) 227 23 15
khmara@toro.org.ua

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування”  – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: